Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Bohouš z Hippie Chippies?

V dalším díle naší devítileté rubriky jsme zjišťovali, co poslouchá Bohouš Krejza. Autor, kterému nedávno vyšla nová kniha, a zároveň zpěvák a kytarista mělnických Hippie Chippies. Ti vydali svůj debut Easy Breezy na konci roku a skladby z něj zahrají naživo už v sobotu 13. 3., kdy proběhne dvoudenní benefiční stream pro Klub 007 Strahov.

V lockdownu má člověk na muziku dost času… někdy až příliš… když si uvědomíš, že při luxování posloucháš Cradle Of Filth, myčku ti pomáhaj vyklízet Bronski Beat a při protahování těla hudlaj Def Leppard, je na čase se nad sebou zamyslet. Takže teď trošku seriózně:

Half Stack – Wings of Love

Musíme si do dnešní doby pustit trošku sluníčka. Občas mi to připomíná New Swears, kdyby hráli country. Hory, azurové nebe a zpívající kovboj s vizáží absolventa Harvardu.

Silver Synthetic – Out of the Darkness

Název EP napovídá, že se stále sluníme. Náladou to trošku evokuje Native Child s jejich deskou Okey Dokey. Klip k písni In The Beginning mi poslal náš basák Pípa jako návod, jak si mám v karanténě upravit pokojíček.

Black Lips – Sing In A World That’s Falling Apart

Kdyby jen věděli, jak nadčasový název desky si vybrali… když z kapely odešel autor největších hitů, bubeník Joe Bradley, a po poslechu jejich předposlední desky Satan’s Graffiti or God’s Art?, skoro jsem nad touhle partou zlomil hůl, ale pak přišlo vykoupení. Rumbler je pecka jak za starejch časů a z poslední písně Live Fast Die Slow dnes tak trochu mrazí. Jo a novej kytarista vypadá přesně jako můj tchán za mlada.

Nick Cave & Warren Ellis – Carnage

Aby toho sluníčka nebylo zas moc… někdo říká, že už to není ten starej dobrej Cave, ale podle mě to není pravda. Cave přeci už tak trochu starej je a dobrej pořád taky. Já bych ho poslouchal, i kdyby mně před spaním jen tak šeptal do ouška. Pokud by mi někdo měl namluvit audioknihu, tak to bude právě on.

Kill The Dandies! – Your Blood My Veins

Vždycky když někdo řekne o tuzemské desce, že zní světově, nikdy nevím, co tím přesně myslí. Ale když poslouchám tohle album, tak to bude asi ono. Taky jak by ne, když si tam v jedné písni pobrukuje i Steve Buscemi… tak mě napadá, že si dneska pustím Big Lebowski, ale předtím bude muset jeho dudčestvo El Duderino utřít prach… ne ne Creedence až po filmu, k prachu dycynky Duran Duran… a nebo snad Van Halen?

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button