Cz/SkNovinky

Legendární plzeňské vydavatelství Day After Records má nový web

Spousta z nás si nedokáže představit poslech hudby bez domácího sterea. Nebudeme se zabývat streamovacími službami, protože ty nemají švih ani styl. Pro mnoho lidí zůstává základem sběratelství fyzický nosič, v ideálním případě vinylová deska. Převážně kolem vinylových skvostů se už dlouhých třicet let točí život plzeňského vydavatelství Day After Records. Po 10 letech má teď Day After nový web.

Chodíme tam pravidelně nakupovat, hrabeme se v deskách. Zajdeme na kus řeči za Mírou Pátým a jeho neúnavným týmem hudebně nadšených srdcařek a srdcařů, zajišťujících chod celého vydavatelství. Objednáváme si dopředu, aby nám asfaltové skvosty všech možných žánrů někdo nevyfouknul, protože poptávka je velká. Abychom se v nabídce lépe vyznali, nastartoval Day After nový web, jenž je v některých věcech podobný tomu starému. Oblékl ale nový, modernější kabát. Stále tu najdeme oddělení „Nově přidáno“, „Předobjednávky“ a „Nejprodávanější“, aby člověk získal rychlý vhled do nabídky.

K tunám hudby od punku a hardcore až po blues nebo soul se ale dostanete rovněž přes hledání v kritériích podle žánru, kapel nebo vydavatelů. Spousta všech možných forem rock’n’rollu a spřízněných žánrů se ale dá vyhrabat také v sekci výprodeje. Krom hudebních nosičů, jako je ústřední vinyl nebo CD, tu lze sehnat merch kapel, tedy trička nebo mikiny. Menší kapitola se věnuje tematické literatuře, zinům a knihám.

DayAfter coby obchod s hudbou a vydavatelství nám zprostředkuje spoustu klenotů a (sub)kulturního obohacení díky spolupráci s mnoha kapelami na tuzemské a zahraniční scéně. I přes osobní kontakt místních alternativců je potřeba, aby byla také pro přespolní dobrá šance, jak se k široké nabídce vydavatelství dostat. Vánoce jsou sice za námi, ale v novém roce bude též řada příležitostí, jak udělat radost sobě i druhým, tudíž uhánějte na starou známou adresu se zbrusu novými stránkami:

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button