Cz/SkNovinky

Připomínáme jarní Snakepath Session plzeňských Lonely Shredder And The Heavy Smokers

Od samotného vzniku kapely prochází Lonely Shredder a jeho Heavy Smokers hudebními i personálními proměnami. Zdá se, že sestava se ustálila, ale zvukové experimenty dál přetváří vyznění a směřování celého projektu. Zvukové stěny, noisové běsnění, garážovitá špína, melacholický zvuk shoegaze a křehkého dreampopu. Žádný z těchto prvků není plzeňským harcovníkům cizí a rádi se převalují mezi žánry a styly jako kouř ze spousty rozličných cigaret.

Letos na jaře hostovali Lonely Shredder And The Heavy Smokers ve Snakepath Session – aby náhodou záznam nezapadl a neprášilo se na něj, připomínáme video ze „šestnácti metrů čtverečních hluku“, jak se ministudiu Snakepath Records přezdívá. Mezi zvukem na videu a ve skutečném světě koncertů nyní už je také slyšet rozdíl, na kapele je kouzelné, jak člověka nutí držet krok s vlastním chameleonským hudebním vývojem.

Hyrosh a jeho parta, sestávající nyní ještě z hráčky na basu Péti, klávesistky/kytaristky Žofky a bubeníka Ondry (také Ed Rosenthal) jsou proměnlivým kaleidoskopem chutí, zvuků a barev. Dají vám vzpomenout na letní skejtovačky, legraci s partou kamarádů, ale i smutné chvíle osamění a odcizení. Jsou to devadesátky naruby, sako obrácené děravou podšívkou navrch. Hřejivá nostalgie z garáže, ale i studené postmoderní synťáky. Kdo ví, jakou cestou se jejich zvuk i počínání budou ubírat, ale radíme u toho být a nic nezmeškat, protože výlety do jejich hudebních krajin jsou více než zajímavé. V dohledné době mají v plánu nahrávání a nejbližší koncert odehrají 4. 11. v Českých Budějovicích na Výměníku.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button