Cz/SkNovinky

The Fialky jedou na novém singlu v rytmu ska-punku, jsou tu Chuligáni II.

Pražská punkrock parta The Fialky natočila nový singl Chuligáni II. jako upoutávku nové desky chystané na začátek roku 2025. Celý náklad 270 kusů se vyprodal během necelého jednoho dne. Nový singl kapela odpořila také novým videoklipem a v průběhu příštího roku slibuje postupně uvolňovat další lahůdky.

Na klipové novince, ve která se tentokrát pražská kapela objeví v Jablonci nad Nisou a u přehrady obsadí místní pivovar, je hlavně zajímavé využití, pro kapelu ne zcela typické, dechové sekce. Kterou obstarali přátelé z Ježkárny pod vedení Kuby Žídka. Kromě digitálního vydání vyšla novinka i na vinylovém sedmipalci u PHR Records, celý náklad se ale okamžitě vyprodal. Zaskočená skupina pak děkovala fanouškům jak na sociálních sítích, tak i na premiéře klipu v pražské restauraci Hell Smoke.

Dále pak Fialky oznámili, že připravují šesté řadové album, které mají vydat z kraje roku 2025. Samotný singl Chuligáni II. není nic jiného než v nových aranžích a s novým textem ve slokách,předělávka původní skladby skupiny z alba „Je ti to málo“, která tam vyšla pod názvem „Počernice story.“ Nový text odkazuje na oblíbenou píseň Fialek „Kto Je Kto?“ od slovenské kapely Brickfield, která působila na začátku nultých let a kromě Leďa a Oziho (ex-Zóna A) v ní působil i Filter (RIP), který v letech 2007 a 2008 pořádal Fialkám první koncerty v Bratislavě.

Související

Back to top button