Cz/SkNovinky

Bratislavská Dievčatá opět pozvedají prapor slovenského punkrocku

U PHR Records právě vyšlo třetí řadové album slovenské kapely Bratislavské Divčatá. Eponymní album, které kapela hrající od roku 2016 natočila v nezměněné sestavě, kterou tvoří zkušení muzikanti aktivní na hudební scéně už od druhé půle osmdesátých let. S lehkostí zahraný punk’n’roll, silné melodie a zpěvné refrény jsou již poznávacích znakem Bratislavských Dievčat a nechybí ani na aktuálním eponymním albu.

Bratislavská Dievčatá je kapela, kterou v roce 2016 založili Lump Čupe, Mikko a Roman K., pánové v nejlepších letech se dlouholetými hudebními zkušenostmi . V nezměněné sestavě vydala doposud Dievčatá dvě pozitivně přijatá eponymní alba. Odehráno mají desítky koncertů na rodném Slovensku i v českých zemích a navštívili i další země střední Evropy.

Bratislava je město, které mělo v osmdesátých letech největší punkovou komunitu na Slovensku. Součástí této punkové scény byly i kapely jako Krach, Barbus, Lord Alex a samozřejmě Zóna A. V sestavách těchto kapel působili i členové dnešních Bratislavských Dievčat.

Třetí album Bratislavských Dievčat vychází stejně jako jejich předchozí nahrávky u PHR Records a obsahuje čtrnáctku skladeb pokračujících v tradici garážového punk’n’rollu. Písničky zahrané s lehkostí a pohodou odkazují ke kořenům punku a sloganovité refrény lákají prozpěvovat si společně s kapelou. Tohle je punkrock jak víno a stejně jako kvalitní víno také zraje. Nechce si přitom hrát na nějakou honosnou značku, jen dobře chutná a nebolí z něj hlava.

Nahrávka, která určitě nezapadne mezi dalšími položkami letošního punkového podzimu vychází jak na vinylu tak, dnes již trochu netradičně, i v CD podobě.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button