Cz/SkNovinky

Kurtizány z 25. Avenue vydávají poprvé na LP své album 2000?

Klasické album Kurtizán z 25. Avenue nahrané v roce 1997 je konečně po 26 letech dostupné na LP, na třech různě barevných verzích vinylu. Každá verze má svůj OBI strip s originálním popiskem v japonštině a ručním číslováním.

Deska vznikla v sestavě Simon, Tomáš Vartecký, Viking a Jiří Tille. Najdete na ní skladby dodnes tvořící koncertní repertoár kapely: Maso, Pod bruskou, Evelyn… Po výhře v Marlboro Rock-In a dvou deskách u Monitoru přichází v roce 1997 deska 2000? u Indies. Nový label, starý obsah. Hutná, místy až noisová kytara se mísí s klidnými riffy á la Kyuss a celé to překvapivě dobře drží pohromadě. Není divu, že je deska řadou fanoušků považována za jednu z nejlepších a dodnes na ni mnozí přísahají.

Zajímavostí jsou i tři různé verze LP etiket. Obal repasoval z původní verze současný zpěvák a grafik Kurtizán Dan Kurz. Nahrávka byla remasterovaná pro vinyl v SONO studiu. Vydává G.O.B rec.

Červená verze bude k dispozici pouze u kapely na nadcházejícím tour s Krucipüsk. Modrá verze bude k dispozici pouze na www.punkrock.cz. Černá verze bude k dispozici na www.punkrock.cz a www.indies.eu.

Související

Back to top button