Cz/SkNovinky

PREMIÉRA: Novinka z Brna! Štamgasti se hlásí o slovo

Štamgasti, nová kapela z Brna, poskládaná okolo koncerty pořádající Rock In Brunn crew, kapel Supertesla, The Desparate Mind a brněnské barové, povalečské smetánky. V premiéře vám přinášíme jejich první dva singly, Nás nikdo nemá rád a Subcultural Beat, což je zároveň vlastní hudební škatulka kapely.

Dva roky psaní nápadů do šuplíku se začalo přetavovat v realitu během letošních prázdnin, kdy sestava kapely měla první zkoušku. Za dva měsíce dali dohromady koncertní playlist a stihli i nahrát první dva singly ve studiu Reset pěkně postaru, naživo. Co čekat? Žádné objevování Ameriky. Naopak, namíchaný koktejl punkrocku, rock and rollu, špetky Oi a hardcoru s českými texty.

První koncerty na sebe nenechávají dlouho čekat. Poprvé se Štamgasti představí na končící brněnské Melodce (ta se v roce 2024 přesune do nových provizorních prostor), a to 21. 11. po boku kamarádů The Fialky a Bratislavkých dievčat, v Praze potom 16. 12., kde v MeetFactory předskočí legendárním Perkele, The Carburetors a V.V.Ú. v rámci víkendové akce Voice Of The Generation, 18. 1. pak v pražském Crossu se spřízněnými Švindl a 1. 2. zasupportují v Brně před britskými Grade 2.

Související

Back to top button