Cz/SkNovinky

Ústecká Houba a její deska Kuře Punk-Pao z roku 2000 se dočkala reedice

U PHR Records vychází reedice alba Kuře Punk-Pao z roku 2000. Kromě upraveného zvuku Houba hlásí aky obsáhlý osmistránkový booklet. Album, na kterém Ústecká Houba definovala svůj pozdější sound ychází vůbec poprvé na vinylu.

„Jak jsme slíbili před 4 lety, pokračujeme v reedicích směrem k nejstarším albům a demům. Tentokrát je to album Kuře Punk-Pao, které vyšlo v reedici už jednou, přesně před 20 lety na CD,“ říká Martíček, basák kapely.

Album „Kuře Punk-Pao“ vznikalo před 23 lety velmi rychle, zhruba jeden rok. A to v době, kdy Houba hrála tempem 70-80 koncertů ročně nejen v ČR, ale koncertovala pravidelně i u našich sousedů. Ze skladeb, které dosud kapela hraje, můžeme jmenovat třeba Na měsíc na Měsíc, Princezna, Potápí se naše loď a Kdo víno.

„Na následujících koncertech, od ledna do dubna, budou skladby určitě znít. Chceme playlist doplnit o skladby Je to s náma zlý, Borec a Znám ty vaše sny. Ty jsme sice dřív hráli, ale v posledních letech je vytlačily novinky.“

O upravený zvuk se opět postaral Přemysl Haas ve Studiu PyHa v Plzni. Booklet alba je doplněn seznamem odehraných koncertů v roce 2000, o archívní materiály včetně zápisků z koncertů a fotek.

Související

Back to top button