Cz/SkNovinky

Skate punk a revoluce. Poslechněte si domácí kapelu Springless

Backstage – pojem, pod nímž se skrývá leccos – od „hodných“ kapel, co tento prostor využívají opravdu jako oázu pro zotavení nebo přípravu a soustředění před koncertem, přes bizarní požadavky některých hudebních skupin až po totální mejdan a destrukci. Backstage je ale i místem, kde můžete potkat lidi z branže, novináře, hudebníky, hudebnice, nadšené blázny, jak to máme rádi. Díky backstage prostoru na festivalu Mighty Sounds se do našeho povědomí dostala i skate punková kapela Springless.

Neděle večer na loňském ročníku Mighty Sounds. Potkávám se s Alanem, s nímž se už od vidění znám nejen z festivalu, ale i z koncertů v Praze. Nedělní pauza mezi kapelami a párty nálada nás vede do backstage, kde kecáme nad miliontým drinkem víkendu. Alan mluví o tom, že hraje na kytaru v kapele. Tak objevuji skate punkové Springless.

Kytary, skejty, slunce a Kalifornie. Náladu ála NOFX, Adolescents nebo Fidlar lze zažít i v našich zeměpisných šířkách, třeba i díky Springless. Nehrají nijak dlouho, ale neúnavně koncertují a loni v létě nahráli a vydali své první EP s názvem Natural Disaster. Nahrávku si můžete poslechnout na bandcampu v odkazu pod článkem.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button