Cz/SkNovinky

PREMIÉRA: Plzeňští Marcel Gidote’s Holy Crab přinášejí v klepetech nový singl

Marcel Gidote’s Holy Crab útočí na sluchovody dalším singlem s názvem Giant Stabs. Plzeňská kapela, plná nadšených mladých muzikantů a hýřící nápady, razí vlastní žánr – post-bigbeat. V jeho duchu nyní vypouští do světa už druhý singl za krátkou dobu. Pojďme si poslechnout premiéru songu Giant Stabs a přiblížit si okolnosti jeho vzniku.

Giant Stabs vychází zhruba po měsíci od vydání songu Felina – ten Krabům pomáhal nahrát hudebník a producent Pavel Kielberger. Před MGHC spolupracoval mimo jiné s Blue Chesterfield nebo Ida The Young. Jak přiblížil frontman Krabů Jan Bukovjan, spolupráci s Pavlem Kielbergerem rozšířila kapela natolik, že v opusu Giant Stabs i zpívá a hraje na kytaru. Skladba samotná je zatím druhým nejdelším dílem, jaké kdy kapela zkomponovala. O padnoucí cover art s vyšinutým bodajícím obrem se postarala Tereza Kotounová.

Jak říká samotná kapela, skladba vznikala trochu paradoxně v rekordním čase, velmi DIY způsobem v šíleném zápalu kreativity. Během osmi minut hudební progrese se v písni rozvíjí představa obra s kudlou, srdcerváče, který přichází vždy po setmění. Kytarová melancholie na začátku a konci lemuje příběh onoho vnitřního zápasu s ním. Krabi se vyřádili s výrazovými prostředky a posluchače provází pestrým světem plným nebezpečí.

Den po vydání singlu vyjíždí MGHC na první velkou tour a Giant Stabs zahrají naživo v rámci pražského koncertu 5. 10. v Rock Café, kde vystoupí i slovinští Haiku Garden a už zmínění spříznění Ida The Young.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button