Cz/SkNovinky

Zase střílí do lidí. Rutka Laskier vydávají EP a postupují od ema k punku

Krásná doba se nezadržitelně blíží. Ptáte se, kdy už konečně přijde? Bude to 28. 10. a vydá ji brněnský label Kabinet Records. Krásná doba totiž vůbec není další epocha našeho lidství, ale nová nahrávka emo-hardcorových a nově celkem punkově naladěných Rutka Laskier.

Jak už to v současnosti bývá, i EP Krásná doba vznikalo v časech ovlivněných koronavirem a izolacemi. Namísto k depresi a melancholii ale pandemie Rutku popostrčila k cynismu a punkové přímočarosti. Krásná doba je jako básnické střevo rozšlapané na betonovém plácku před sídlištěm. Protikladem k předchozímu LP Protiklady. Šelest stromů přehlušilo střílení do lidí a srdce bušící jako vyplašený pták nahradilo piko, automaty a pornografie.

Deska vyjde v závěru října jak digitálně, tak na třech stovkách 10“ vinylů. Krásnou dobu Rutka Laskier nahrála v duchu DIY, pod taktovkou svého baskytaristy Pavla Sikory. Přebal alba dostal opět na starost nehrající člen kapely Radim Kašpárek.

Křest desky neproběhne nikde jinde než v Kabinetu Múz. Jeho termín je stanoven na poetické datum 11. 11. a na prvních krůčcích na tomto světě provedou Krásnou dobu souputníci Pacino.

Související

Back to top button