Cz/SkNovinky

Strašné děti české klubové scény The Drain nahráli live session

The Drain se v srpnu roku 2020 zúčastnili prvního ročníku nahrávání live sessions, které vznikly ve spolupráci labelu Dayspeed Music s nově vznikajícím formátem ZeSlapTo sessions. Během jednoho dne kapela nahrála tři skladby, z nichž jedna je ukázkou z nově připravované desky, na které Drejni pracují už od začátku minulého roku.

Během deseti dnů se na dvoře bývalé hrobnické chalupy u hřbitova ve středočeských Slapech vystřídalo celkem pět kapel různých žánrů zastupovaných platformou Dayspeed Music. Cílem bylo, aby si kapely odvezly audiovizuální záznam zhotovený při místní live produkci vybraných tracků a potkaly se s ostatními členy labelu, se kterými se, i kvůli žánrové různorodosti, na které si formát Dayspeed Music zakládá, běžně nesetkávají na jednom pódiu. The Drain celý program uzavírali a hned poté odjeli na hudební festival na Rábí.

[youtube id=“lDraw_5O2UQ“ width=“620″ height=“360″]

Studio, postavené v místní dílně na zahradě, dalo za vznik několika autentickým nahrávkám. O kompletní zvukově technický support se postaralo studio Megahit Lair Daniela Šubrta, frontmana kapely The Drain a praotce celého labelu, videa pak vznikala pod taktovkou průběžně se měnícího teamu: Adam Ernest, Kateřina Pekárková, Kateřina, Kateřina Husáková, Pavel Chrastil a Oskar Stolín.

Videa ostatních kapel (Burning Steps, Iggy Mayerov, The Complication, SEBE) budou postupně zveřejňována na k tomu běžně využívaných serverech. Celá akce vznikla za finanční podpory SoundCzech.

[youtube id=“oxxmiLi6sow“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button