Recenze

RECENZE: Selene – s/t EP

Spadaný listí, ranní i večerní mlhy, teplá vana po prochladnutí zvenku, spousta práce; prostě spousta sambádyscliché a slowdown nakonec. Selene vydali debutový EP (MCD) a vlastně jsem na to čekal dost dlouho.

Ve Strakonicích je něco melancholie ve vzduchu. Měl jsem (a pořád mám) rád Landmine Spring, Clean Slate, Jaywalker a taky jsem měl rád i Vlastovy polozapomenutý projekty Sneeze a VM. Co kapela nebo projekt, to korálek vzpomínek. Co se týče regulérních kapel, byly to kytarovky, který měly našlápnuto, ale pomalu je nikdo neznal (promiň, Jardo). Kytarovky, který bych si rád poslechnul i v radiu. Ale neposlechnul. 

Vlastně se to všechno znova opakuje, jako vždycky. Nebudu dělat, že jsem to nikdy nikde neslyšel. Vyžehlený Leatherface v „Mush“, prostředek vzatej přes Jawbreaker na „Dear You“ a Jets To Brazil na “Four Cornered Night“ a na začátek všechno přetočí Jaywalker ve finálním stadiu. Všechno naruby a proč ne. To, že si od všeho a od všech bereme to nejlepší, mi připadá normální. A připadá mi normální to i vracet. Přesně to se děje i tady a zase to mě to vrací všechno nazpátek. Na čas strávený ve Strakonicích ve studiu, nekonečný hodiny nahrávání, zábavy a hodiny diskusí o Sense Field, Sunny Day Real Estate, Jawbox a tak. Jo, pro dokreslení atmosféry toho času: od Springa jsem dostal triko Get Up Kids a mám ho dodneška. Je neuvěřitelný, jak je to všechno dávno.

Nikam se už nepospíchá. Možná je to nepopulární, obstarožní nebo příliš patetický. Na tom všem vůbec nezáleží. Kolekce čtyř skladeb (kde mimochodem postrádám „Book“ a „Rain“ – zpět k VM – z předchozího dema) je prostě zkrácený soundtrack letošního podzimu. Pamatuj, že i dneska vždycky nejvíc zvoní devadesátkový kytary. Vlasta měl vždycky vlohy pro jemný linky. A naučil mě poslouchat Broccoli, takže tohle EP to vrací úplně všechno. Nečerstvý vlivy a nečerstvý zkušenosti, se zvukem moderním minimálně dvacet sedm let, to jsou pořád poměrně čerstvý Selene. D.I.Y release – k poslechu na všech moderních streamovacích platformách, fyzicky viz odkaz níže.

„selene ep bylo nahráno v červenci 2022
děkujeme všem co nás poslouchají“

Víc slov netřeba.

Odkaz: www.facebook.com/selenesound

Tracklist:
01. Leaf
02. Clouds
03. Dole
04. We

Související

Back to top button