Cz/SkNovinky

Psychedelie a jazz rock? Plzeňští Marcel Gidote’s Holy Crab servírují druhou desku

Plzeňská pětičlenná kapela Marcel Gidote’s Holy Crab vydává svou první dlouhohrající desku s názvem Humidity Breaking Limits, kterou navazuje na loňské EP Bay Of Roots.

Balanc mezi jazz rockem a moderní psychedelií zasahující až do temných hloubek stoner rocku, ale i do funky zpěvných poloh. Taková hudební hravost a pestrost mezi přechody žánrů jsou to, čím dělají hudbu Marcel Gidote’s Holy Crab na tuzemské scéně nezaměnitelnou a jedinečnou.

Na novém albu opouštějí klidnější sféry a sahají po značně tvrdší psychedelii než doposud. Jazzrockový nádech zůstává, ovšem album je zpěvnější a najdeme zde daleko víc vokálů, kde zpívají či recitují hned tři členové. Krabí parta na albu Humidity Breaking Limits vytváří charakteristické momenty nasáklé psychedelickým rockem, jazzem, stonerem, latinou, kolotočářským zvukem připomínajícího hravost Franka Zappy či například taneční náladou diska nebo techničtějším instrumentálním progresivním rockem. Na zpěvnější stranu A hravě navazuje skladebně náročnější strana B, která dokresluje zvukově komplexní svět plný harmonií a disharmonií bořících limity, kterým „Krabíci“ vynikají.

Novou osmitrackovou desku nahráli Marcel Gidote’s Holy Crab na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru. Za zvukem chalupářského studia stojí Jonáš Špaček a jeho asistentka Lenka Fránová, za masteringem pak Přemysl Haas. O vizuální identitu desky se zasloužila grafička Markéta Skalková a na podzim bude deska dostupná na vinylu. Roční pauza od diváků kapelu kreativně nakopla a přivedla na pár zásadnějších změn. Jednou z nich je i odchod od Polí5 a přechod pod manažerku a produkční Šárku Hlaváčkovou (NA SCÉNU).

Foto: Klára Mojová

Související

Back to top button