Cz/SkNovinky

Posmrtné volání Terrariot: téměř 20 let po rozpadu vydávají sbírku svých skladeb

Pětadvacet skladeb vzniklých mezi roky 20021 a 2004 sesbírala na posmrtné nahrávce brněnská folk-punková kapela Terrariot. Rozsáhlé ohlédnutí za tvorbou této v některých kruzích kultovní kapely vyšlo na benefičním labelu Nunatak records.

Kapela, která se dala původně dohromady jako duet, se za tři roky působení podívala na několik evropských turné a kromě domácích koncertů přenesla své folk-punkové skladby se zřejmým poselstvím do Skandinávie, Holandska nebo pobaltských států.

Nahrávka s celkem pětadvaceti skladbami vyšla na přelomu loňského a letošního roku, vznikla ale už mnohem dříve, a to při nahrávání na jednu stopu v brněnském Yachtu, kdy se kapela na prahu konce rozhodla zvěčnit alespoň část svého repertoáru.

Po dlouhých letech úvah, jak se skladbami naložit, se nakonec Terrariot rozhodli předat je Amákovi z Golden Hives Studios, který nahrávku zremasteroval a dotáhnul dokonce. Posléze vznikla titulní ilustrace, kterou má na svědomí Dan z Nunatak records a dílo připomínající nesmazatelnou kapitolu nejen brněnského folk punku bylo dokonáno. Při jejím zakoupení z bandcampu Nunatak Records navíc poputují vaše peníze na benefiční účely.

Související

Back to top button