Cz/SkNovinky

Nový sludge z Brna: Slať představují první nahrávku ze zkušebny

Když někde život jedny dveře zavře, otevře jinde další. A právě zvukem skřípajících dveří, alespoň myslím, začíná jen pár dní staré Demo nové brněnské kapely Slať. Nahrávka, která vznikla ve zkušebně kapely, obsahuje čtyři nekompromisní sludgeové songy ukazující sílu nově vzniklé formace složené ze známých tváří.

Proč ale ty metafory se zavíráním a otevíráním dveří? Nové dveře jsou právě tohle Demo, které vám dá za necelých patnáct minut pěkně zabrat. Ty starší dveře jsou pak Nikander, již neexistující kapela, která si po českých klubech vybudovala zasloužené renomé, a která se právě ve Slati částečně reinkarnuje. Rozhodně ale od Dema nečekejte něco jako Nikander vol. 2. Slať jde o něco více ke kořenům, dává větší prostor šťavnatým riffům a na své prvotině občas zapluje až do téměř doom metalových vod. A mimochodem, ani zbytek kapely nejsou v hudebním podhoubí žádní zelenáči.

Ještě před debutem ze zkušebny si kapela odbyla také koncertní premiéru, a to na warmupu Stone Smoker Festivalu v brněnském Bajkazylu. Kde a kdy budou další koncerty, zatím není jasné. Demo ale ukazuje, že Slať má nakročeno tím správným směrem.

Související

Back to top button