Cz/SkNovinky

Nové jméno, staré tváře. Plzeňští Dluhy přicházejí s debutovým EP

Plzeňští Dluhy vydali 14. ledna ve spolupráci s Dayspeed Music svoje debutové stejnojmenné EP. Pět písní posluchačům pomocí šedivě syrové poetiky představuje melancholickou kytarovku s garážovými kořeny, která je jedním z nejčerstvějších jmen na scéně.

Dluhy se skládají ze třech protřelých plzeňských muzikantů, bývalých i současných členů kapel jako Snyder, Ubožák, Boost nebo Pololidi. Jejich nový počin je symbolickým splácením dluhů vůči světu i sobě samotným a jeho texty upřímně mapují jak náladu plzeňských sídlišť, nádraží a hospod, tak posledních 10 let beatnických životů samotných členů.

EP Dluhy bylo natočeno ve studiu Megahit Lair pod vedením Daniela Šubrta, který se postaral i o mix. Masteringu se pak zhostil Amak Golden v pražském Golden Hive Studios. Vyšlo digitálně pod platformou Dayspeed Music a chystá se i vydání na fyzickém nosiči, konkrétně na kazetách. Křest by pak měl proběhnout v kapelní zkušebně „U Toutatise”. Jeho datum, i data dalších koncertů se budou odvíjet podle aktuální situace po celé ČR a info se včas objeví na sociálních sítích kapely.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button