Cz/SkNovinky

Modrá a červená reggae pilulka. Pražští All Mad Here debutují dvěma EP

Kapela All Mad Here vydává dvě debutová EP najednou, jmenují se Red a Blue. Červené doprovází klip k singlu Move My Hips a obsahuje píseň, jíž jim věnoval Ivan Král. Na strahovské Sedmičce pokřtí vinyl s písněmi z modrého EP.

Po prvních singlech a vřelém přijetí publika na koncertech v Německu vydávají All Mad Here rovnou dvě EP. Obě vznikly ve studiu Golden Hive pod dohledem Amáka a jsou k poslechu na serveru bandcamp.

Písně na modré EP vznikly v červenci 2020, přibližně měsíc poté, co se kapela dala dohromady, a zachycují tak spontánní náladu. Ta se odráží například v písni Number for Toots, která je poctou legendám reggae a ska od šedesátých let po současnost. 

Při další návštěvě studia vzniklo červené EP, jež si vyžádalo víc času. Obě nahrávky od sebe dělí asi rok a spousta hledání. 

„Zatímco u prvního EP jsme byli bezprostřední, u červeného jsme se soustředili na postprodukci. Zjišťovali jsme, jak vlastně chceme znít. Hodně jsme stříhali, ohýbali jsme zvuk, písně jsme máčeli v mlhovině z ozvěn, pak je zase sušili a tak pořád dokola,“ přibližuje kytarista Ondřej Horák. Ten také zaranžoval píseň Everything is Here, jíž kapele věnoval Ivan Král.

All Mad Here společně s dvěma EP vydávají také klip k singlu Move My Hips. Natočili ho ve vlastní režii, o kameru a střih se postaral baskytarista Martin Čech.

Hypnotická nálada klipu podtrhuje mnohoznačný text. Zpívá se tam o rozhýbaných bocích a polibcích, love song to ale není. Témata deprese a úzkostí si s žánry reggae a ska spojuje málokdo, přitom jsou odjakživa jejich nedílnou součástí. Melancholie funguje s hypnotickým rytmem ve vzácné souhře,“ přibližují All Mad Here svoji vizi reggae ze světa za zrcadlem.

V současnosti se kapela připravuje na koncerty. Čeká ji například křest vinylového sedmipalce, který se uskuteční v pátek 29. dubna na strahovské Sedmičce. Chystaný vinyl symbolizuje propojení minulosti a budoucnosti. Na jedné straně budou novinky Cops with Guns a Number for Toots z modrého EP, drážky druhé strany budou patřit mezinárodním The Chancers, na jejichž půdorysu All Mad Here přibližně před rokem a půl vznikli.

Vůbec poprvé tak na vinylu vyjdou skladby Fight Dem Back a 007 Ska Party, jež se poprvé objevila na albu Friendly Fire z roku 2003. Obě skladby nechala kapela vylisovat v dosud neslyšených singlových verzích a s novým masterem. Sedmipalec vychází v režii fanzinu Reggae Recipe.

All Mad Here jsou nová kapela, jíž dali dohromady muzikanti z The Chancers se zpěvačkou Stili poté, co zjistili, že trpí stejnou slabostí pro nabasovaný zvuk starých reggae vinylů i melancholické melodie, které se často skrývají za veselými žánrovými nálepkami. Své první koncerty odehráli na konci léta 2021, když během jediného dne vystoupili na festivalech Mighty Sounds a německém This Is Ska.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button