Cz/SkNovinky

Marcel Gidote’s Holy Crab vydávají první animovaný klip

Plzeňská kapela Marcel Gidote’s Holy Crab, které se přezdívá krabíci, vydává animovaný klip k písni General Goodstore. Skladba vyšla letos v létě na albu Humidity Breaking Limits, které překvapilo balancem mezi psychedelií a rock jazzem.

Nový videoklip je pro kapelu dalším posunem dopředu. Skupina vyniká svou žánrovou pestrostí – od moderní psychedelie, jazzu a rocku skrz žánrové přesahy do temného stoner rocku, technického prog-rocku, funky nebo latiny. Při tvorbě moderní zvukové palety bez limitů se tak kapela nesoustředí jen na reinkarnaci psychedelie z minulého století, nýbrž na žánrové rozpětí, co můžete sledovat např. u King Gizzard & the Lizard Wizard (AUS), z jejichž tvorbou jsou kluci také dobře obeznámeni.

Skladba General Goodstore je o obchodě, kde naleznete cokoliv ze všech koutů světa, vše za rozumné ceny. Nakupovací mánie je zde vyhnána do extrému, a skladba tak připomíná cirkusovou show, které velí psychedelický a ďábelský cirkusák. Zmatek, klidné fráze, jazzové riffy, saxofonové vyhrávky i nespoutané bicí dodají posluchači pocit velkolepé show. Nejhravější a nejhumornější skladba z celého alba navozuje pocit, kdy je posluchač, tedy zákazník, až nedobrovolně vláčen všemožnými vzdušnými zámky vykutálených prodejců. Autorem skladby je krabí bubeník Matěj Šolc, který mluveným slovem celou písní provází. Skladba je krom pevné rytmiky a přímočarých melodií založena na tematických změnách a mnohdy tak připomíná humor ze skladeb Franka Zappy.

A co víc, tenhle neuvěřitelný song má konečně klip! O animovanou tvorbu se postaraly studentky animované tvorby na Fakultě Designu a Umění Ladislava Sutnara v Plzni – Iris Hobson Mazur a Michaela Matějková. Autorkám klipu se podařilo vyslyšet všechna bubeníkova bláznivá přání a svým vlastním rukopisem je převedly z abstraktní hudební podoby do vizuálního blaha.

Kapelník skupiny Jan Bukovjan dodává: „Je to absurdní, šílená a člověka unášející podívaná a já holkám za nás všechny moc děkuju, strávily na tom fůru času a přineslo to opravdu šťavnatý ovoce. Na tom albu mají kluci bezvadný autorský písně – Doxy, Viki i Mára, ale tahle Matějovo hříčka si o to opravdu říkala.”

Foto: Klára Mojová

Související

Back to top button