LPRecenze

La Flingue – Piss-Tape Zero-Quatre

Z jihofrancouzského Marseille přichází La Flingue, v jejichž sestavě se sešli členové záležitostí jako byli The Hatepinks, The Aggravation, Irritones nebo Gasolheads. Za ne zas tak dlouhou dobu své existence už stihli vydat desky na P.Trash a Crapoulet Records a nyní jsou zpět tentokrát s dvanáctipalcem vydaným u Wanda Records.

Na průhledném vinylu vylisovanou desku otevírá svižná Tanz Auf Dem Müll a první, co člověku prolétne hlavou, je: Ty jo, Francouzi, co zpívají německy, to je sexy. Ostatně co jiného čekat od pohrobků kultem opředených Hatepinks. Jednoduchý a na kost ořezaný rocknrollový riff, špinavý, ale naprosto čitelný zvuk a spousta energie. Něco z The Briefs, něco z počátků The Hives, když ještě byli malá, neznámá, syrová kapela, a v neposlední řadě se tu poctivě čerpá z obskurních archivů KBD punku. Druhá ABC Not D v mnohém evokuje opět The Hives. Post punkem řádně načichlá Porcelaine God. Můj vrchol přichází s lehce dementně geniální A-N-G-S-T, čirá punková esence v minutě a půl. Závěr obstarává vtipně pojmenovaná Hamster Norvegicus s pozvolným rozjezdem.

Jednou z hlavních deviz La Flingue je totálně spratkovsko-odrzlý a zároveň ledabylý projev zpěváka, jenž naprosto ideálně konvenuje se stavbou jednoduchých skladeb, kde přímočaré kytary střílí rocknrollový rif za rifem, aniž by se s čímkoliv páraly. Textová složka je postavená na pár dokola se opakujících řádcích, v tomto lyrickém minimalismu se neplýtvá nadbytečnou záplavou slovního marastu, stejně jako si posluchač téměř okamžitě osvojí nosné popěvky.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist

  1. Tanz Auf Dem Müll
  2. A-B-C Not D
  3. Rocksette
  4. Porcelaine God
  5. A-N-G-S-T
  6. Hamster Norvegicus

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button