LPRecenze

RECENZE: Grindhouse – Sex Punk Power

Svébytná australská punková či alternativní rocková scéna v posledních letech výrazně čeří globální vody a nejedno tamní jméno se obratem ruky mění v horkou a náležitě vyhajpovanou komoditu.  Jedním z poměrně nových jmen, s nápisem Made in Australia, jsou Grindhouse z Melbourne.

Kapela se může pyšnit frontmanem, jehož vzezření lze popsat jako vizuál bankovního úředníka, kterému přeskočilo a vyrazil do nočních ulic oděn do slipů, podvazků a upírského pláště. Krom této lehce bizarní náležitosti ovšem nabízí a předvádí především poctivý ušpiněný rocknroll v duchu svých krajanů Cosmic Psychos nebo kapel kolem Au-Go-Go Records z druhé půle osmdesátých let. K tomu je přimísena špetka ironické obscénnosti, navazující na časy, kdy Turbonegro měli ještě šmrnc něčeho provokativního. Grindhouse přirozeně prostupují surovější a zpěvnější polohy s enegrií napumpovaným garage rockovým soundem. Tedy myšleno v kontextu garážového rocku posledních, řekněme, dvou až tří dekád, s nabroušeným heavy kytarovým soundem. Zpěv poletuje mezi drsňáckým deklamováním a naslizle afektovaným falzetem, v jakési perverzní parafrázi na Bona Scotta. Zatímco se někde nad hlavami vznáší duch nepřekonatelných Radio Birdman.

Grindhouse mi zprostředkovali možná nejzábavnější koncertní zážitek roku 22 a Sex Punk Power ukazuje, že krom toho jsou kapelou, píšící adekvátně silné garage punkové kompozice.

Rok vydání: 2022

Label: Wanda Records|

 1. Ass Tonight
 2. Something For You
 3. Holy Carburetor
 4. Shit Together
 5. Drive Straight
 6. Hello Hamburg
 7. Father’s On Bail
 8. Phone Sex
 9. Do It All The Time
 10. City High
 11. Teenage Heart
 12. Holden Goodbye

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button