LPRecenze

RECENZE: Los Pepes – The Happiness Program

V časech expandující covidové epidemie vzniklo páté album londýnských Los Pepes. Kapely, pro kterou mám slabost již od jejich prvního singlu. The Happiness Program v časech pandemických byl potřeba a Los Pepes ho servírují o dvanácti chodech.

Tak jako na předešlých deskách, od úvodní písně Small Time je to ukázková jízda, v níž prolíná zpunkovaný powerpop s klasickým australským punkem. Ten divočejší aspekt tvorby servírují naprosto exemplárně první tři písně, aby na opačném spektru ležela pátá Sick And Bored svým baladickým powerpopem. Zatímco Los Pepes vysekávají jednu přímočaře chytlavou rocknrollovou vypalovačku za druhou, duch The Saints levituje někde nad mou hlavou a bezostyšně prostupuje místností, zahalený do zvukového kostýmu z kolekce pro zimu 2022. Zároveň jsou ale Los Pepes kapelou s jasně svou tváří, kterou si dokázali s přehledem vyprofilovat na předchozích deskách a, ačkoliv v tento moment jsem sto tvrdit, že právě The Happiness Program je tou nejlepší z nich, s odstupem bych to dost možná přehodnotil, neboť obdobným šarmem i chytlavostí operuje každá z nich. Každopádně v okamžiku, kdy si s točící se deskou pobrukuji Never Get it, Never Get It Right, jsem pohlcen a dál není co řešit. Tahle má fungovat dobře napsaný rocknroll. Deska lehce ztrácí na intenzitě v závěru první strany, ale s B stranou přichází nová dávka stejných ingrediencí, které okouzlují v úvodu. Osmá Standard Procedure je čirá esence punkového powerpopu na dvou a půl minutách. Jedenáctá Keep Me Alive zní jako pocta Radio Birdman a závěrečná Born Into This je skvělou thundersovskou tečkou za celou deskou.

Los Pepes si vysloužili přívěsek „nejhlučnější powerpopová kapela“. Onu hlučnost jejich přehulené aparáty opakovaně dokazují na koncertech a onen pop v tom dobrém smyslu odhalují schopností psát písničky, které posluchače, ač polo ohlušeného, roztančí svou přirozeně živelnou a nestrojenou zpěvností. The Happiness Program je skvělé album od dosud poněkud přehlížené a nedoceněné kapely.

Rok vydání: 2022

Label: Wanda Records

 1. Small Time
 2. Never Get It Right
 3. I Want You Back
 4. Let Them Talk
 5. Sick And Bored
 6. Blur The Lines
 7. The Happiness Program
 8. Standard Procedure
 9. Anecdotes
 10. I Remember You
 11. Keep Me Alive
 12. Born Into This

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button