Pozvánky

Plzeňští Lusky vyvezou svůj weed’n’roll ze studia na jarní turné

Přichází jaro a plzeňští garážoví vlasáči Lusky možná vypadají, že byli v krátkém zimním spánku, ale opak je pravdou. Nepodcenili zimní přípravu a po nahrávání ve studiu vyráží na jarní tour. Dvojka Květák a Louskán ve studiu u Vegyho natočila dva singly a chystá se do klubů ještě předtím, než materiál vyjde. Můžeme se tedy těšit nejen na nové songy, ale i koncertní setkání s plzeňskými verzemi Cheeche a Chonga.

Nahrávací session u Vegyho v Parlay Sound studiu proběhla už v prosinci. Vznikly během ní dva singly, jejichž vydání je stanoveno na 20. 4. Lusky si samozřejmě vybrali toto zelené datum, není se čemu divit. Kytarista Květák se ve zkratce podělil o zážitky z nahrávání a atmosféru ve studiu…

„První info… Zastavte na chodníku vedle popelnic, tam je to v pohodě…“

Vcelku archetypální situace, charakterizující tu špínu a rock’n’roll, co si většina z nás táhne celý život s sebou. Pojďme se s Lusky podívat do studia. Nanosíme věci dovnitř a už se kocháme nádherným Parley Shop Studiem, „kde jsou kytary, z kterejch by sis vyhonil“. Květák vypráví, atmosféra houstne dýmem a ozývá se Louskán na bicí. „Dáme špeky, dáme bicí – kurva, ty zněj skvěle. Super magorskej Lusk to tam namlátí a pak – přestavba na kytary.“

Květák se chopí kytary a plány se mění… „Původní plán byl nahrát to na Blackie a jít do piče. Jenže proběhne zelená příprava a láska ke kytarám se valí ze všech stran. Nakonec jsme tam osahali skoro všechno dřevo a dva singly jsou na světě! Vegy je frajer a celej den drží tempo jak v zelenosti, tak v pivosti.“ O zpěvu padla jen informace, že ho uslyšíme 20. 4. z nahrávek. Mixy jsou hotové, Lusky čekají na mastery a posluchačstvo se může těšit na dva čerstvé a právě zralé plody. Než se jich ale dočká, plzeňské duo stihne ještě vyrazit na jarní část koncertní šňůry. Ta má následující podobu:

18. 3. České Budějovice – Žižkárna s rakouskými Pasty Clan a The Devils Rejects

25. 3. Plzeň – Divadlo Pod Lampou – Mc Gey, Plagiát 22

31. 3. Bad Staffelstein – Zebra Club – Falsetrip

8. 4. Horažďovice – Černý Kafe – Arrogant Twins, Levag, NewOld

20. 4. singly out

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button