AnketyHot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Jana Kremace (Slať)

Tento týždeň si rubrika Hot Or Not?!? zobrala na mušku hlas brnenskej kapely Slať – Janu. Kapele niekoľko týždňov dozadu vyšlo na kazete demo u Tapes of Terror Records v limitovanej edícii 70 kusov.

 

  • Napalm Death

Přestože jsou ikonou tvrdé hudby, existují a fungují trilion let, nejsem skalní fanynka, nevyrostla jsem na nich. Co mě na nich ale fascinuje, jak dlouho jim to šlape, jak jsou schopni rvát se dál a stát si za svým, hudebně i politicky. Zajímavý úkaz, co bude určitě formovat hodně lidí po spoustu dalších let.

  • Unplugged

Často si uplugged věci nepouštím, protože mě to většinou irituje, nemyslím si, že hodně kapelám nebo interpretkám je to úplně přínosné, obzvláště, pokud je jejich devizou nějaký specifický zvuk. Mám radši originální provedení.

  • DVTV

Dost často se tu najde balast, někdy me zvedá z židle výběr hostů, nebo způsob, jak jsou rozhovory vedeny. Zásadně mě ale jejich publicistika neuráží. V podstatě asi nevím o jiné TV platformě tady v ČR, která by byla podobně liberální, dávala prostor feminismu, či lidským právům.

  • Stand-up comedy

Nijak zásadně si na nich neujíždím, i když některé postavy z USA mi utkvěly na paměti, ale to jsou taky dost profláklá jména jako Ricky Gervais, tomu fandím obzvlášť. A nebo taky budiž mu země lehká George Carlin, jehož brutal sarkasmus léčí. Dost by mě bavilo sledovat jeho postřehy na dnešní konspirace.

  • Drsná očkovacia kampaň

Už asi nedokážu odhadnout, jak toto může na lidi, co věří bludům, platit, ale podle mně to bude mít dopad podobný jako foto na paklech cigaret. Možná nastal čas přitvrdit, co to však nedožene je důvěra ve vládu a její rozhodnutí týkající se současné pandemie. To, že se zase Česko propadá na covidové dno, je důsledek nekompetence vlády ve spojení s všudypřítomným švejkovstvím a obchcáváním všeho.

  • Situácia na poľsko-bieloruských hraniciach

Tohle má našlápnuto na další humanitární krizi, plus tu hraje dost velkou roli střet mezi ruskou sférou vlivu a EU, kde se snaží Lukašenko vrátit úder za sankce, které vůči Bělorusku zavedla EU. Syřané a Iráčané hrají roli živých terčů v téhle hybridní válce. Na hranicích umírají denně lidé hladem, umrzají. Do toho je polská armáda je nelítostně zatlačuje zpět do Běloruska. Ostudné jednání v ještě ostudnějším kontextu.

  • Tragédia na koncerte Travise Scotta

Očividně se tady nezvládlo dodržování bezpečnostních opatření, akce nebyla podchycená a v padesátitisícovém davu umřelo osm lidí. Asi je na tom zarážející fakt, že se nepřestalo hrát, i když bylo patrné, že je situace mimo kontrolu a hrozí něco hodně zlého.

Foto: Aneta Krejčí

Související

Back to top button