Cz/SkNovinky

Ďábelské běsnění ze záznamu. Neúnavní stoneři Acid Row představují dva živáky

Když je nejhůře, ďábel vám ochotně podá pomocnou ruku. Rád oblaží vaši duši, která mu stejně patří, hudbou. V dobách nechtěného kulturního půstu a podivného vakua ve společnosti promlouvá Lucifer ústy stoner punkových Acid Row, jimž se po únorovém klipu k songu Cut It Out poštěstilo vypustit další dvě videa.

Zatímco Cut It Out je novou skladbou a v únoru k video verzi proběhla i „release show“, prosincové vizuální novinky vznikly ke dvěma známým trackům. Živáky se natáčely na dvou naprosto rozdílných místech s odlišnou atmosférou, hned dva dny po sobě. S přihlédnutím k povaze obou songů vznikly krásné protiklady. U live verze dnes již klasické zběsilé skladby Lucifer bylo oko kamery 20. srpna letošního roku v pražském Rock Café, tudíž můžeme nasát typicky klubovou atmosféru, kde cákají drinky i pot a v rychlém tempu se dusíme i s kapelou a dalšími návštěvníky koncertu. Upřímně, když ten song slyšíte, ať už naživo nebo studiově, máte chuť něco zapálit, zničit, upsat se a vyřvat ze sebe i poslední síly. Tak neskutečně strhující energii v sobě skrývá.

[youtube id=“GplwFkmNe9s“ width=“620″ height=“360″]

21. srpna pak vzápětí vznikl druhý záznam a to na prvním ročníku magického festivalu Stone Smoker ve Skalákově Mlýně, z něhož dýchá mnohem více snové atmosféry, tonoucí v psychedelickém oparu. Skladba Sublime je navíc padnoucí, jelikož ubíhá těžkopádně a pomalu, táhne se jako zasychající krev v poušti, a zároveň vytváří dojem malého Woodstocku. Vyrovnané stoner-doomové pasáže střídá skřípějící chaos a snadno se ztratíte někde v limbu mezi realitou a tíživými sny.

[youtube id=“ensf5MQ2NuY“ width=“620″ height=“360″]

Oba živáky se kapele podařilo vydat díky spolupráci s hudební kanceláří SoundCzech, vznikly v rámci výzvy této kanceláře a s její finanční podporou. O odborný kameramanský dozor se postaral Boris Dubík z AND.production. Nelze opomenout ani zvukařskou jednotku ve složení Yasoo Nakashi, Adam Veselý a Venca Zlø. Pokud nechcete, aby vám unikly další vizuální a hudební novinky i klasiky z tábora Acid Row, sledujte i jejich kanál na youtube.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button