Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Hrom z NĀV?

Co hraje za těžkou oponou z černého kovu? Právě na to jsme se v dalším díle našeho přehrávače zeptali Hroma, baskytaristy a jednoho z hlasů black metalových NĀV. Tahle jihočeská trojice si od roku 2019, kdy vydala svůj debut Smrtci, vydobyla na domácí black metalové scéně své pevné místo. A to hlavně díky řemeslně skvěle zvládnuté hudbě a zábavným koncertům. Jejich sílu můžete na vlastní kůži okusit například na brněnské Sibiři, kde už ve středu 27. 4. vystoupí v působivém doprovodu amerických Lamp Of Murmuur a švédsko-nizozemských Dödsrit.

Converge & Chelsea Wolfe – Bloodmoon: I

Když v týhle sestavě odehráli speciální set míň typických skladeb Converge na Roadburn festivalu, říkal jsem si, že by bylo super, kdyby něco nahráli. A oni jo! Dokonce šli ještě dál a udělali celou desku zbrusu nových, originálních a společně vytesaných skladeb. Každá je úplně jiná a celá deska je plná nečekaných zákoutí, takže při poslechu vůbec netušíte, co se bude v dalších minutách dít. Za mě dokonalý plod takový spolupráce.

BIG BRAVE – Vital

Skvělá kapela, která s každou deskou roste. A tahle jejich loňská a zatím poslední je totální masterpiece. U tohohle žánru nemá většinou nahrávka moc šanci, pokud se úplně nepovede zvuk. A ten je tady právě naprosto fenomenální. Kontrast masivních hlukových stěn s vypjatým, emocema našlapaným zpěvem Robin Wattie je intenzivní hypnotizující zážitek.

The Lord – Forest Nocturne

Sólo projekt Grega Andersona ze Sunn O))) a Goatsnake. A ano, je to drone metal. Zatím v každým songu hostoval jinej vokalista (William Duvall z Alice in Chains nebo právě Robin Wattie z Big Brave). Na nejnovějším singlu z chystaný desky, která vyjde 23. dubna to není nikdo jiný než mručoun Attila Csihar z Mayhem. Dalo by se říct, že to jsou takový písničkovější Sunn O))). Nekriticky žeru všechno, na čem se Greg podílí.

Circle – Terminal

Parádní uchylárna z Finska, která nemohla vyjít nikde jinde než u Southern Lord. Podle oficiálního popisku krautrock, co zní jako mix The Stooges a Judas Priest, což celkem sedí. A samozřejmě spousta psychedelie a teatrálnosti, což je jasný hned z fotek a klipů. Hodně zábavná a výživná věc.

Mastodon – Hushed & Grim

Mastodon zrajou jak víno. Pro mě nejlepší současná „mainstream“ metalová kapela. Poslední deska je prostě skvělá, víc k tomu netřeba dodávat.

Související

Back to top button