Cz/SkNovinky

Acid Row a němečtí Samavayo vydávají společný singl o sériovém vrahovi

Domácí stoner-rocková trojka Acid Row vydává singl The Serpent společně s německými Samavayo. Nahrávka o sériovém vrahovi vznikla ve dvou studiích, ve dvou státech a podílely se na ní obě kapely.

Česká strana natáčela své party v pražském Golden Hive studiu a německá ve svém studiu v Berlíně. Singl doprovází minimalistický videoklip, v němž kytarista Acid Row Dominik Klesa za pomoci animace rozpohyboval motiv démonického hada s lidskou tváří.

„Je to poprvé, co jsme napsali song ve spolupráci s jinou kapelou. Při předchozích kolaboracích vždy přispěla každá kapely svými songy k celkové nahrávce, tentokrát jsme ale skládali společně jeden song. Výzvou byla také vzdálenost obou měst různých států. Podařilo se a stvořili jsme unikátní kus rockové hudby s tvůrčím vkladem obou kapel. Šli jsme do toho, protože to znělo zábavně a zároveň jako výzva. Acid Row jsou naši kamarádi z Brna, kde jsme spolu odehráli show,” říká o spolupráci frontman Samavayo Behrang Alavi.

Tvorba skladby probíhala online na dálku formou vzájemného postupného doplňování nápadů a demo nahrávek. Tématem textu hudební kolaborace se stal francouzský sériový vrah Hotchand Bhawnani Gurumukh Charles Sobhraj, kterému je v oblasti Jižní Asie přisuzováno na dvacet obětí. Zločinec si od médií vysloužil přezdívku had, kterou symbolizuje grafika Daniela Gerharda Holce. Motiv hypnoticky tančícího hada s lidskou hlavou zmíněného zabijáka se v pozadí animovaného videoklipu mísí se záběry z liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals.

„Psychologie, obzvlášť sériových vrahů, mě baví jako koníček i coby hudební inspirace. Některé případy vybízejí k obrazotvorným připodobněním nebo symbolice. Jako v případě hada. Sobhraj kradl svým obětem jejich majetek a identity, podobné jako převlékání kůže plazů. Své oběti také pomalu trávil jedem. Podle mě má člověk za svou sociální maskou různé zvířecí kořeny. Ať už se jim poddá, nebo ne,” říká k ponurému námětu frontman Acid Row Alex Fonar.

Německá trojice Samavayo brázdí evropskými kluby a festivaly už více než 20 let. Společná turné s ukrajinskými Stoned Jesus nebo švédskými Greenleaf je zanesla na území většiny Evropy. V České republice byli k vidění a slyšení opakovaně, na jedné z akcí se potkali právě s Acid Row. Vystoupili pak spolu také na berlínském festivalu Setalight, který pořádají sami členové Samavayo.

Přeshraniční spolupráce vznikla za podpory proexportní hudební kanceláře SoundCzech. Mixu a masteringu nahrávky se chopil zvukař Jens Güttes.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button