Cz/SkNovinky

Smrad v síni tradic a elektronická kakofonie zvuků. Ctib vydává novou desku

Tady něco smrdí. A není to nic jiného než nová dlouhohrající deska disco-ego-punkového solitéru Daniela Stibora alias Ctiba. Album Smrad v síni tradic navazuje na loňskou desku Kampak?! (recenze) a stejně jako ona vychází u Kabinet Records. Tentokrát 21. prosince – jako takový nevšední dárek pro milovníky svérázné rožnovské scény. Křest desky je nachystaný na 11. ledna.

Album se čtrnácti vypalovačkami, spoustou kousavých textů a podivných zvuků je k poslechu na nejroztodivnějších online platformách a v první polovině ledna dorazí také ve vinylových drážkách. Nahrávání alba, na kterém kytaru najdete jen ve dvou skladbách, ale pestrobarevné elektroniky si užijete dosyta, si vzal na starost Petr Ziki Zikmund ze Ziki records.

Tematicky Ctibovo desce opět dominují společensko-politická témata, ať už s narážkami na aktuální kauzy nebo vlekoucí se a zatím stále neléčitelné společenské neduhy. Autorkou hravého přebalu je polská grafička a výtvarnice Małgorzata Gurowská.

Na křest alba Smrad v síni tradic dojde ve středu 11. 1. 2023 v brněnském Kabinetu Múz. Kromě disco-ego-punkové nálože od Ctiba se v ten den na pódiu objeví další z úkazu domácího undergroundu Aran Satan, valašští punkáči Včera bylo pozdě a také nový projekt Johnnyho Násilníka – Kakofonix. Událost zde.

Související

Back to top button