Proč se jmenujeme...?

Prečo sa voláme Ironic Modern World?

Stále nás neprestalo baviť zisťovať, ako vznikajú názvy kapiel. Ďalšia na rade bola indie-rock ‚n‘ rollová kapela Ironic Modern World. Viac o názve nám povedal ich frontman Oto.

Názov som vymyslel, ešte keď to bol projekt jedného človeka, tak som sa nemusel s nikým dohadovať. V jeden deň, keď som žil v UK, som sa zobudil a povedal som si, že vymyslím názov projektu, ktorého nahrávky čakali na zverejnenie. Skúsil som sa inšpirovať okolitým svetom popri kanáli v meste Stoke on Trent, čítal grafity po stenách, ale stále to nebolo ono. Počas dna som aj zabudol, že som chcel niečo vymyslieť, až pri západe slnka na trenthamských záhradách som si všimol sochy labuti, ktoré mali na krídlach klince, aby na ne nesadali vtáky.

Som si povedal: Ironický moderný svet…

V tom som si spomenul, že som chcel vymyslel názov a osvietilo ma, že toto je ono! Tak som to zopakoval dva kratšie a neskôr aj hlasnejšie a radostnejšie „IRONIC MODERN WORLD“ až sa ľudia okolo čudovali, prečo tak kričím. Názov som si zapamätal, pri natáčaní prvého videoklipu som ho napísal na bubny a úž to tak zostalo. Nemá to nič spoločne s Iron Maiden.

 

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button