Reporty

Sabbathovské riffy a kývající se hlavy. Dopelord a Acid Row v Kabinetu

Je dobrej zvuk a pak je DOBREJ zvuk. No a Kabinet Múz v Brně má právě ten DOBREJ zvuk. A na páteční večer si přizval kapely, který ho umí patřičně vytěžit. Sabbathovský riffy ještě nikdy nezněly tak čistě, jako když je v Kabinetu z futrálů vybalili Acid Row, Dopelord a Weedpecker.

Fešáci z Acid Row mají na podiu takovou specifickou frackovskou star power, a tak nějak se jim daří, že i ten po tisící zopakovanej riff zní pořád výborně a nevysušeně. Co víc od takové kapely a v takový večer chtít. V Kabinetu je navíc slyšet opravdu každý drnknutí o strunu – no a protože je tahle pražská trojice sehraná na výbornou, jde jí to k duhu.

Acid Row po celou svou čtyřicetiminutovku šlapou jako dobře promazanej stroj, kterej je schopnej rozjet každej večírek, kam ho někdo dotáhne a otočí klíček. Nechci a ani nepotřebuju vědět, čím je ten stroj promazanej – v pohodě si vystačím s tím, že ať pomalu bublá a graduje nebo se konečně se hřměním motoru rozjede přímo kupředu, tak já si před něj zase rád stoupnu a znova se nechám přejet.

Polští Dopelord, kteří si pódium přivlastňují jako další, to nemají k souputníkům z Acid Row hudebně zas až tak daleko – náladou se ale odklání daleko hlouběji do zakouřených okultních zákoutí a zatuchlých chodeb a rituálních sáků, které prostopuje hustý kouř a monotónní mumlání. “When we say Hail Satan, you say Hail Satan. This song is called Hail Satan.” Dopelord možná nepatří mezi nejupovídanější průvodce, do světa repetitivních riffů a okultních vokálů rozléhajících se klubem vás ale zasvětí jako málokdo.

Set Polské čtveřice je přesně takový, jaký byste čekali – a pokud máte rádi stoner metal – tak i přesně takový, jaký byste chtěli. Monotónní riffáž se jen pomalu rozvíjí, a to často jen proto, aby se zase vrátila do své původní podoby. Všechno má svůj čas, a když na to dojde, tak i svou váhu. Dopelord se prostě drží stonerového řemesla, které zvládají na jedničku z hvězdičkou. 

Na Weedpecker už mi nějak nestačily síly – čímž se jim omlouvám. No a hrdinou večera vyhlašuji mlhostroj, nebo jak se tomu říká, který se v tomhle bažinném sabbathovském hýření nezastavil snad ani na vteřinu.

Související

Back to top button