NovinkyZahraniční

Poslechněte si premiéru ochutnávky z alba francouzských noise rockových Irnini Mons

Lyonští Irnini Mons se na scéně neobjevili zčistajasna, ale z hloubi francouzského nezávislého undergroundu. Jejich první LP vyjde 22. dubna 2022 u vydavatelství Taken By Surprise (Německo) a Another Record (Francie), následovat bude rozsáhlé turné na jaře 2022 včetně koncertů se Shellac po celé Evropě. Jako předzvěst svého prvního alba posílají Irnini Mons do světa skladbu Montreal.

Kvarteto, které spontánně založili tři členové noise punkových stálic Decibelles a k nimž se přidal druhý kytarista, se rozhodlo hledět dopředu a zároveň stavět na letech společných koncertů, spoluprací, studiových nahrávek a tisícovkách kilometrů na turné.

Irnini Mons jsou rozšířenou verzí hardcore punku a „francouzského rocku“, který jeho členové poslouchají a hrají od svých teenagerských let. „Rozšířená“ proto, že skupina na nosný rámec této hudby vrství svobodu a lidskost.

Na svém prvním albu, které vzniklo během osmiměsíční nucené pauzy od posledního živého hraní, Irnini Mons vypouštějí zažité vzorce, unášejí klišé a stojí vysoko jako svěží závan pro dnešní nezávislou hudební scénu.

Kapela používá velmi melodický a sborový styl zpěvu, svůj syrový a barevný vokální projev podává ve francouzštině, přičemž inspiraci nachází i mimo klasický elektrifikovaný rock.

Tento první singl, ideální posel jejich nového repertoáru, byl inspirován výletem do kanadského města. Skladba pojí autentický přístup k melodickému sborovému zpěvu s rockem, který je hlučný, francais a tres magnifique. Toto umění bizarnosti, tato touha ohromit posluchače a nebrat se příliš vážně by klidně mohla být poznávacím znamením hudby Irnini Mons. Zároveň je to závan čerstvého vzduchu v atmosféře současného indie rocku.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button