ČlánkyReporty

Letní střípky klubového štěstí. Glad for Today a .themayrevolution v Brně

„Raz, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm. Tolik sem dneska přišlo lidí,“ žertoval při zvukovce frontman Glad for Today Kašpi. Spolu s .themayrevolution nakonec kapela do přítmí klubu ze zahrádek a grilovaček vylákala asi tři desítky lidí. Když už se ale dělá koncert pro takhle nepočetné publikum, měl by vypadat nějak takhle – přátelsky, kontaktně, pohodově – přesně jako to zvládlo duo kapel v brněnské Melodce, která má navíc do jejich domácího prostředí velmi daleko.

Je nás tu málo, ale aspoň si uděláme ten největší komorní koncert, jakej Melodka zažila. Jestli vy budete spoko, my budeme taky.“ Právě takovými proslovy prokládal Kašpi set, který Glad For Today sestavili po vydání své první dlouhohrající desky Melting Youth. A nakonec to zafungovalo opravdu skvěle – jak po stránce hudební, tak po stránce komunikace s publikem a nastavení atmosféry. Hradečtí alt-rockeři skutečně vytvořili skvělý komorní zážitek, který působil uvolněně, nenuceně a zcela upřímně. Zároveň ale vůbec neslevili ze snahy odehrát naplno vše, co do Brna přivezli. Byl jsem spoko.

Kromě novinek z Melting Youth vhodili GFT do placu i několik starších hitů, a výsledný mix zněl skvěle v první, druhé, třetí i čtvrté řadě. Dál už to nebylo třeba. Kdyby každá kapela, který dojde na koncert menší počet lidí, zvládla vystřihnout takhle příjemný, energií nabitý a zároveň přátelský set, bylo by to úplně skvělý.

Stejně příjemný byl i set .themayrevolution, kteří se s GFT vydali na krátkou tour po ose Pardubice – Hradec Králové – Brno. Od kapely, kterou mám problém žánrově pojmenovat, a která na mě z nahrávek působila tak nějak bezbarvě, se na pódiu vyklubal energický a skvěle odehraný set, který kupředu táhly zejména bezchybné a podmanivé zpěvy. I skladby, které na mě předtím působily suše, se tak na prknech Melodky proměnily v kolena-rozhýbavající pecky.

Omluvu posílám domácím Disonant, které jsem nestihl. Pochvalu pak bodrému zvukaři, který večeru navlékl padnoucí zvukový kabátek.

Související

Back to top button