Jak to slyší...?

Jak to slyší Roman z kapely Bratislavské dievčatá?

Ďalšou obetou našej novej rubriky „Jak to slyší…?“ je tentokrát Roman zo skupiny Bratislavské dievčatá. Na hodnotenie dostal kapely Parketový lev, Baby Secondhand, Cock Sparrer, X a Beautiful Bastards.

 

Parketový lev – Moje Dievča

Aaaa! Naša najväčšia bratislavská rock and rollová mačkovitá šelma! Som hrdým vlastníkom jednej kópie ich extra hyper super limitovaného vinylu. Pre mňa skvelý track. Milujem Durové vyhrávky. Kubovi to hrá jak hovado, má nádherný zvuk. Celá skladba má úžasný ťah a príjemnú pozitívnu náladu. Aj textovo výborné. Hit jak piča. Chalanom v tej skladbe chýba už len jediné… aby som tam hral aj ja. :-)

[youtube id=“G7NxjWaJnF8″ width=“620″ height=“360″]

Baby Secondhand – Jmelí

Musím sa priznať, že toto doteraz ušlo mojej pozornosti. Ale jak som zaregistroval, že je tam Bart, nemal som žiadne obavy. Čoho sa ten chlapec chytí, to vždy stojí za to. „Jmelí“ je hit v perfektnom „death punk“ rock n roll štýle alá Turbonegro, Backyard Babies a podobne. Jak po hudobnej, tak textovej, ale aj po stránke produkcie. Výborný zvuk, hlavný gitarový riff s brutálnym ťahom na bránku. Idem si veru starý mój opočúvať celé albumy.

[youtube id=“28bIJpGviHA“ width=“620″ height=“360″]

Cock Sparrer – Every Step Of The Way

Cock Sparrer z ostatnej desky Forever! Skvelá celá doska, tak aj táto šupa. Je to klasická „Cock Sparrovka“ jak za mladých čias. Stále ten istý mohutný hitový vokál, stále tá skvelá pravá „Cock Sparrovská“ gitarová vyhrávečka. Mosíš si to húkať dookola. Možno ma praví odborníci budú kameňovať, ale podľa mňa to hrá výborne. Oi more! :-)

[youtube id=“RxkgtbM4Q3c“ width=“620″ height=“360″]

X – I Gotta Fever

X ešte žijú? :-) Ja teda poznám trochu jedničku a myslím trojku, aj keď ich nemám v zbierke. Ale už som veru aj zabudol, že taká kapela je. Vďaka za tip! Toto si určite dám celé. Krásne surový rock and roll s melodickým spevom. Tu je vidieť a počuť, že robiť porádnu muziku má zmysel aj po takých rokoch. Porád mi poskočilo srdénko… a navyše… ženy v punkrocku sú najvác! ❤️

[youtube id=“9NoC_9LOt5g“ width=“620″ height=“360″]

Beautiful Bastards – Na Hrane

Harwínek a jeho chlapci. :-) Hutný rokec. Vyhrali sa s aranžami aj so zvukom. Škoda, že to neflákli na vinyl. Zaslúžila by si to tá doska. Riff za riffom pekne sprevádzaný Harwyho „kričákom“. Má to gule a treba povedať, že veru ani naživo im rozhodne nepadá retázka. Jednu obrovskú škvrnu ten track ale má! V Petržalke nemáme „ľad“, ale „lad“, preboha! :-)))

[youtube id=“tdhTD7z-dC4″ width=“620″ height=“360″]

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button