AnketyHot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Wrbo (Samorast)

V predposlednom diele rubriky Hot or Not?!? pred letnou pauzou sa o svoje názory na dané témy podelil Wrbo. Bývalý člen hardcore-punkových Na Smiech a skupiny Ďas. V súčasnosti bubeník kapely Samorast, ktorým nedávno vyšiel split LP s pražskou kapelou Lakka.

 

• Rebellion Festival

Pravdu povediac, nikdy som o tomto festivale nepočul. Schválne som si pozrel lineup z roku 2019 a úprimne mi to nič nehovorí. Radšej mám komornejšie festy pod holým nebom, bez zábran a sbs aj keď s menej „zvučnými“ menami.

• Dobrovoľníctvo a solidarita

Jednoznačne hot!

• Podpora kultúry štátom

Ak sa bavíme v rámci lokálnej punkovej komunity, tak mi to príde zbytočné.
Sú však miesta, kde ľudia skutočne nemajú peniaze a dostať k nim nejakú kapelu je viac, než obtiažne (viď Balkán). Ale vo všeobecnosti asi nemám nič proti. Ako by som aj mohol, keď mám na krku hypotéku a chodím nakupovať do hypermarketov že jo :-).

• Nový split The Wilderness/Active Minds

Po prvom vypočutí strany Wilderness som zostal trochu sklamaný. Niekde som sa dočítal, že je to ešte materiál z 2016 a z nahrávky cítiť počiatok Denisovho trap projektu FVCK KVLT, ktorému som ešte zatiaľ na chuť neprišiel. Tie rýchlejšie songy sú ale super! Stranu AM som ešte nepočul.

• Energeticky pasívne domy

Chvíľu som sa o túto tému zaujímal, keď sme sa s manželkou rozhodovali, čí pôjdeme do nového alebo osquatujeme nejakú starinu. Vyhral storočný gazdovský kamenný dom.

• Tragický policajný zásah na Róma v Tepliciach

Sú dva pohľady na túto tragédiu. Reportáž na ČT ponúkla jednu z nich, kde je viník jasne pomenovaný a zo zostrihaných videí je vlastne zákrok polície hrdinským činom a smrť mladíka vykúpením jeho prefetovanej duše. Druhý pohľad ponúka nezostrihané video na Romea.cz, kde fízel klačiaci na krku chalana nezodvihne to pojebané koleno aj keď sa chalan už nehýbe. Tam sa už dá polemizovať nad samotným policajným zákrokom. Rasizmus tu (dúfam) nehral žiadnu rolu. I keď pri fízloch nikdy nevieš.

• Stiahnutie vojsk z Afganistanu

Toto som ani nezaregistroval, sorry.

Foto: Daniel Goliaš

Související

Back to top button