Hot Or Not?!?

Hot Or Not?!? – Martin Suicide (Kids and Heroes)

V ďalšom pokračovaní rubriky Hot or Not?!? sa o svoje názory na dané témy podelila známa postava hlavne českej punk-rock scény Martin Suicide. Najdlhšie pôsobiaci redaktor Kids and Heroes, zberateľ vinylov a v minulosti taktiež člen mnohých kapiel ako Bad Taste, The Gangnails, Superpilot, Clean Slate či Zelení kanibalové.

 

  • Ruský post-punk/synthwave

Když je dobrý, tak Hot. Zároveň to jde více méně mimo mne. Většina těch kapel (tedy se kterými jsem měl tu čest) je trochu moc unylá, ale asi nejsem naladěn na jejich „post-sovětskou“ vlnu.

  • Inštrumentálna hudba

Za mě stále Not. Tedy s výjimkou surf rocku, ten byl vždy super hot. Asi se to nedá generalizovat, ale Instrumentální art rockové či alternativní soubory ani po všech těch letech nemůžu vystát.

  • Čítačky kníh

Not. V životě jsem žádnou nepoužil, ba dokonce ani nedržel v ruce, jsem v tomhle ze staré školy. Takže to je to něco, co mě zatím totálně míjí. Tedy doufám, že tu mluvíme o přístroji, nikoliv o předčítačce knih ženského pohlaví.

  • Práca vo fabrikách

S prací v továrně je spjat počátek mého produktivního života. K lidem, co v továrnách pracují, mám (na rozdíl od kreténů, co si vyvalují zadky v reklamkách, marketingových či personálních agenturách) respekt. Na druhou stranu se z práce v továrnách po likvidaci většiny zaměstnaneckých práv stalo tak trochu moderní otroctví. Jinak řečeno: respekt, ale strávit život jako lidský zdroj na maximalizaci fabrikantských zisků není hot, tedy pokud tam nemají právě rozbitou klimatizaci.

  • Squatting

Hot – vždy byl, je a bude. Je adekvátní reakcí na neschopnost společnosti zajistit důstojný život a vytvořit prostor pro existenci non profitních kontra kulturních projektů. Jen bohužel faktem je, že v našem prostředí se v zásadě jedná o fenomén minulosti, patrně z mnoha drobných důvodů.

  • Život na dlh (hypotéky)

Not. Další nesmysl vytvořený akcelerovaným moderním konzumerismem k ještě většímu zisku pro pár nenasytných boháčů. Je to v podstatě zjednodušený způsob, jak z člověka udělat nevolníka, přivázaného k sračkové práci a místu, a ještě mu nabulíkovat, jak je to skvělý nápad.

  • Rastúce ceny bývania

Not. Další z těch věcí, které převrat v 89 uvedl do stavu naprostého zoufalství. Nikdy neměl být privatizován ani restituován veřejný bytový fond. Stejně jako nemělo nikdy dojít k tomu, že veřejný prostor opanuje lživá propaganda o tom, že ceny nějak samovolně zreguluje trh. Popravdě, trh vždy reguluje ceny pouze tak, aby maximalizoval profit landlordů, jinak řečeno – nahoru. Zároveň by si společnost měla uvědomit, že žijeme v historicky bezprecedentní době. Nikdy v minulosti nežila tak velká skupina obyvatelstva v naprosto nesoběstačných městských celcích a nikdy také nežila v de facto jednogeneračních králíkárnách, obojí je z dlouhodobého hlediska neudržitelné. Řešením v tomto ohledu rozhodně není ze řetězu utržená nová výstavba. Ta s sebou přináší likvidaci veřejného prostoru, zeleně, půdy a další neúnosné zatěžování infrastruktury, aniž by měla jakkoliv pozitivní odraz na ceny nájemného. To je ale hlubší věc k zamyšlení celé společnosti a jejího směřování. Každopádně, prvním krokem k narovnání situace by mělo být zásadní omezení a případné vyvlastnění bytů využívaných ke krátkodobým pronájmům a spekulativním účelům, ruku v ruce se striktní regulací nájemného a posílením práv nájemníku, dle klíče, že veřejný zájem má být vždy nadřazen zájmům soukromým, ale vzhledem k tomu, že parlament napříč politickým spektrem okupují pouze zástupci těch, co mají z bydlení, stejně jako z exekucí, lukrativní kšeft, nikdo to nevyřeší.

  • Zákaz šírenia LGBT materiálov pre ľudí do 18 rokov v Maďarsku

Not. Další krok v rámci konzervativní kontrarevoluce či jinak řečeno restaurace „starých pořádků“, kterou ve východním bloku rozjíždí bizarní komplot katolíků se vší tou národoveckou chamradí a oligarchií. Nyní jsme ještě v klidu, ale buďme na pozoru, dnes Maďarsko či Polsko a zítra třeba Česká republika – Duka, šmejdi z ODS a jejich figurky, jako je Lipovská, si už brousí své smrduté paznehty.

Související

Back to top button