Cz/SkNovinky

Debutová deska pražských punkáčů The Fialky slaví 15 let reedicí na LP

Právě vychází speciální vinylová reedice debutového alba kapely The Fialky „Průser“ z roku 2007. Pro kapelu se jednalo o zásadní nahrávku, díky které se dostala do širšího povědomí.

Fakt, že nejde o nijak slabou desku, potvrzuje také to, že velké množství skladeb z desky kapela stále hraje na svých koncertech. A nechybí tu také jeden z největších hitů Fialek, dnes už klasický song „Punk sex pivo“.

Jedná se vlastně o čtvrté vydání. Po dvou CD verzích, proběhla v roce 2018 už i reedice vinylová, ta se ovšem během několika měsíců vyprodala.  

Nové LP vychází k příležitosti 15 let od prvního vydání alba Průser ve speciální edici s obalem inspirovaným deskou Shock Troops od Cock Sparrer, jednou ze zásadních inspirací kapely.

Deska vychází na PHR Records, domácím labelu Fialek. Kapela se chystá vydání oslavit 18. 11. na koncertě v pražském klubu Vagón, kde vystoupí společně s letitými parťáky z Ústí Houbou a bratislavskými divočáky Dafy and the Rafters. Ti se za poslední měsíce zapsali do širšího povědomí hned několika tuzemskými koncerty například po boku SPS.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button