Kids and Heroes
V obrazech: Schwarzprior. Smrt, láska a advent
Minolta 11/01/2016 Reporty

Už je to měsíc. Devátého prosince jsem vyrazila na adventní koncert Schwarzprior v Café v lese a tady máte krátký fotoreport z akce. Žádný svíčky, jmelí ani adventní věnce. Temnota, lití olova a hlavně nic společného s Vánocemi. To se mi líbí.

Schwarzprior Schwarzprior se již pár let snaží držet svůj styl temnoty a kontroverzních textů. „Móda, extravagance a manýry,“ zpívá Tompkopf, u toho se kroutí, jak kdyby měl epileptický záchvat, a mezi songy vše zapíjí Jamesonem. Musím uznat, že tahle darkwave skupina má styl.

Pražská mládež má ráda, když na sebe hodí černou, zvětší si zornice a začne se tvářit hrozně seriózně. Samotné vystoupení bylo super, ovšem pár věcí mi vadilo. Nepochopila jsem, proč nemají předskokana (upřímně pár adeptů by se našlo, a dokonce by to k sobě pasovalo!), ale co mi vadilo víc, byl vstup. Dvě stovky za jednu skupinu, která hrává v Praze často, mi přijde opravdu hodně. Připadalo mi, že vstupné se skládá z 50 Kč na drogy, 50 Kč za hudební show, 50 Kč za originalitu a 50 Kč za styl. Za dark styl prostě platit nechci.

Nicméně kdo Schwarzprior nezná měl by si je poslechnout, protože není mnoho tuzemských skupin, které na vás budou křičet „Smrt, láska, chcaní“ a které by vás zároveň pohltily svou atmosférou.

Jo a sorry, že tak pozdě. Minolta je analog.

R1-16

Schwarzprior

Schwarzprior

Schwarzprior

Schwarzprior

Schwarzprior

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com