Cz/SkNovinky

Vychází LP edice alba Točte se pardálové plzeňské kapely Požár mlýna z 90. let

Původně jednorázový projekt, který měl skončit jediným koncertem, a nakonec se stal jedním ze symbolů 90. let. Plzeňská kapela Požár mlýna natočila v roce 1992 své nejznámější album Točte se pardálové. Patnáct skladeb včetně největšího hitu Halušky z chlastu nyní vychází ve vinylové podobě u PHR Records. Remasterovaná nahrávka je presentována v obalu, který je věrným reprintem toho původního kazetového.

Kapela vznikla v roce 1989 jako projekt členů hudebních těles Chronická Nevinnost a Smíšené Pocity. Z plánovaného jednoho koncertu pro pobavení kamarádů se nakonec stala kapela fungující více než dekádu. Crazy punkový cirkus Požáru mlýna natočil 7 alb a demonahrávek, zúčastnil se kompilace Plzeňská scéna a svým neotřelým vystupováním si získal tisíce fanoušků po celé republice.

Nic podobného jako Požár mlýna u nás snad nikdy ani nevzniklo. Ulítlé texty s dadaistickým nádechem, rock’n’roll se saxofonem a naprosto šílená pódiová show. Kapela definitivně skončila v roce 2003, nicméně někteří členové přešli do dalších pozoruhodných hudebních uskupení. Kytarista Hrabák pokračuje v rockabilly Mordors Gang. Hned tři z bývalých členů se naplno věnovali nejúspěšnějšímu českému ska-punku Tleskač. Zpěvák Prasopes pak po čase přechází do tanzmetalové kapely Trautenberk, která se svým humorem dá považovat za jakéhosi duchovního nástupce Požáru mlýna.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button