Cz/SkNovinky

Třetí kapitola pražské Nicoty vychází na vinylu

Už v roce 2020 nahrála pražská kapela Nicota své EP s názvem Kapitola III. Nahrávka se šesti skladbami, která v digitální podobě vyrazila do světa už v loňském roce, vychází nyní také na vinylu.

V Nicotě se v roce 2016 protnuly cesty členů několik jiných kapel – Naida, Crowheart, Howl a Wolves Unbound. Od té doby vydala pětičlenná skupina, v jejíž hudbě se potkává screamo, black metal a post-hardcore, celkem tři EP – tři jednotlivé kapitoly.

Tu třetí a zatím poslední, obsahující skladby V kruzích, Vlaštovky, Poklidná ranní revoluce, Květy, Betonové moře a Jeřáby, si tak nyní můžete konečně obstarat v hmotné podobě. Deska je ke koupi přes kapelní bandcamp, email nicotaband@gmail.com nebo u vydávajících labelů. Mezi ně patří například domácí Panic Movements, kteří výtěžek z prodaných vinylů nasměrují na vybraný benefiční projekt.

Deska má kromě skvělé muziky také krásný přebal, na kterém najdete obraz Martina Matouska. Kapitolu III nahrála Nicota ve studiu Dödsmord, master dostal na starost Šaman. Nejbližší příležitost poslechnout si Nicotu živě bude na třetím ročníku benefičního festivalu Šlinc Fest v areálu Beach Parku Mlékojedy.

Související

Back to top button