LPRecenze

RECENZE: Krigshot – 1997-2009

Další ze série postupně vydávaných části diskografie švédským Krigshot na Insane Society Records je LP, na němž posluchač najde obě samostatná EP spolu s nahrávkami pro několik kompilací. Sebrané malé nahrávky na LP jsou uživatelsky vděčná záležitost. Lenivému posluchači ušetří permanentní přehazovaní singlů a v tomto případě i štrachání v sekci kompilačních desek.

V druhé půli devadesátých let byl klasický surový hardcore punk na okraji zájmu. Zároveň nazrával čas na jeho, alespoň dílčí, návrat a do této konstelace se jako zjevení v roce 97 objevilo první EP švédských Krigshot s názvem Terrorstat. Žádný metal, straight edge ani emo, ale čirý návrat k divokému hardcore punku první půle osmdesátých let. Ožívá tu duch prvních kompilací Really fast s aktualizovaným soundem, na kterém chtě nechtě nelze přeslechnout, že domovskou kapelou dvou ze členů kapely byli grindcore běsniči Nasum. Naštěstí ani náznakem se to neodrazilo na zpěvu, který je čisto čistým nevztekaným skřehotáním. Skladby se ženou jako zběsilé v pus mínus minutových stopážích, kde divoce tepající bubny pohánějí přeřvaně nabuzenou kytaru. Sedmička písní z prvního EP nabízí jediné zklidnění v šesté a titulní Terroriststaat. Následují záležitosti z tria kompilací. Tři z Iron Columns, mezí kterými je i cover od jejich nepřeslechnutelných vzorů Mob 47. Skladba Dod Framtid z double CD Skitliv, která je tu, pokud mě paměť nešálí, poprvé na vinylu. B stranu otevírá čtyřka z Tomorrow Will Be Worse vol. 2 a nakonec přichází osmička skladeb z druhého EP. Které původně vyšlo v roce 2000 v mezičase mezi prvním a druhým albem. Krigshot měli od počátku jasně definovaný koncept tvorby a s toho se tu neuhne ani na okamžik. Počínaje první skladbou se tu vše řítí jako zdivočelé tsunami. Když je řeč o zběsilosti tsunami, právě jeho obětí se stal spoluzakladatel kapely Mieszko Talarczyk v Thajsku na Vánoce roku 2004.

Další ze série postupně vydávaných části jejich diskografie na Insane Society Records je LP, jež kolektuje obě samostatná EP spolu s nahrávkami pro několik kompilací.

Rok vydání: 2023

Label: Insane Society Records

 1. Det Oändliga Sökandet
 2. Styrd Av Överheten
 3. Lögnare
 4. Lat Dom Känna
 5. Hiroshima
 6. Terroristattack
 7. Misslyckade As
 8. Tvivel Föder Förvirring
 9. Maktelit
 10. Krigshot
 11. Död Framtid
 12. Fettet Har Jollrat Igen
 13. Maktlös Och Utskrattad
 14. Slita För Vad?
 15. Maskiner
 16. Fredsavtal / Fredsfördrag
 17. Spöad (Av Snuten)
 18. Krossa ELiten
 19. Världspolitiken Är At Helvete
 20. Knullad Av Knarket
 21. Inför Valet I Östtimor
 22. Förvisad Ut I Skiten
 23. Outro

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button