LPRecenze

The Mandates – Dead In The Face

The Mandates z kanadského Calgary jsou zpět se svým v pořadí třetím albem, a pokud máte rádi punk, odkazující na svůj sedmdesátkový boom, rozhodně ho nepřehlédněte.

Úvodní Baby, I’m An Outsider, krom toho, že již názvem vystihuje podstatu bytí punkem, je naprosto skvělou startovací písní celé desky s hymnicky zpěvným refrénem a zádumčivou atmosférou. Následující Ramalama June je ukázkový přímočarý rocknroll, jako přenesený v čase z CBGB’s roku 1977.

The Mandates skvěle pojí moderní retro zvukovou produkci s motivy, přímo čerpajícími ze žánrových klasik, potácejících se na hranici punkového rocknrollu, glamu a power popu. Být rok 1979, jejich desky by bez pochyb vycházely na Bomp! Records a dodnes okouzlovaly bezpočet punkových archeologů, ale The Mandates jsou tu dnes a dokazují, že chceme-li skvělou power pop punkovou desku, nemusíme se zákonitě probírat regály obstarožních kousků v bazaru, ale je záhodno sáhnout i mezi novinky.

Ožívá tu duch Johnny Thunderse, Teenage Head, The Poppees i Dead Boys, aby, reinkarnován do vizuálu dnešních dnů, vysekával stejně dech beroucí berryovské kytarové triky jako v půli sedmdesátých let, spolu s poctivou dávkou melodických refrénů s potenciálem zašroubovat se vám do hlavy.

Info

Label: dirtyflairrecordcompany.bandcamp.com/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Baby, I’m An Outsider
2. Ramalama June
3. On The Run
4. Talkin‘ To Your Friends
5. Hex On Me
6. Any Good Western
7. In The Dark
8. Louder Than The Boys
9. In My Bed
10. Hello T‘Jane

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button