EPRecenze

RECENZE: Jenny – Trajinero / Kids Of Today

To, že je Justin Maurer zdatný, ale možná stále poněkud opomíjený písničkář, je poměrně dlouho nepřeslechnutelným faktem. Přinejmenším od dob Clorox Girls, jejichž pražský koncert někdy v roce 2006 byl pro mě jedním z highlightů dekády. Mezi tím se realizoval v Red Dons, LA Girlz, Maniac, Suspect Parts a nejnověji v Jenny, kapele, která po debutním dvanáctipalci vydala nový dvoupísňový singl, jenž ještě hlouběji zabředává do power popových písňových forem.

Titulní Trajinero kombinuje naprosto skvělou klávesovou linku s navýsost charakteristicky power popovou melodii a svébytným zpěvem ve španělštině. Odráží se tu archaický pop i kalifornský surfrock s psychedelickou linkou kláves. Všemu ale vévodí odzbrojující melodie zpěvu.

B strana nabízí zpunkovaný power pop v tom nejlepším slova smyslu s repetitivním popěvkem, hodným hitových singlů přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, smíchaným se špetkou frackovské živočišnosti The Briefs. Dá se říci, že to je do značné míry charakteristická Justinova autorská poloha, která mu sedí a dokáže vykouzlit malé rocknrollové perličky s nesporným hitovým potenciálem. Finální gradace právě Kids Of Today je toho zcela ukázkovým příkladem.

Výsledkem je pět a půl minuty čiré rocknrollové radosti na sedmi palcích gramofonové desky.

Rok vydání: 2021
Label: Wanda Records

1. Trajinero
2. Kids Of Today

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button