LPRecenze

RECENZE: Destruct – Cries The Mocking Mother Nature

Americkým hudebním podzemím po nějakém čase opět hýbá navztekaný hardcore punk. Nová jména navazují v digitálním věku na časy nahrávek na čtyři stopy a DIY sedmipalců, aby všemu nasazovaly aktuální tvář i aktuální vztek. Jednou z kapel této vlny jsou i Destruct z Richmondu. Nevím kolikátí Destruct na planetě to jsou, pravda ze studnice originality při hledání názvu členové nepopili, ale z těch, co znám, jsou mi svým hudebním projevem nejblíže.

Destruct zní jako srážka japonského a švédského hardcore v zaplivané zkušebně na nějakém americkém předměstí. Divoké kytarové motivy, rychlá tempa a zpěvák s hrdelním projevem načuřeného mrzouta, deklamuje své nasrané exprese světa kolem sebe. Ve dvanácti dílech se tu opakují obdobné triky, ale tak to vlastně má být a je to očekáváno. Co vymaňuje Destruct ze zástupu obdobných souputníků, je energie, jaká ze záznamu čiší, spolu s citem pro výrazné motivy. V těch pozorný posluchač zaslechne tu malý odkaz na Totalitar, onde na Poison Idea či ranné Corrosion of Conformity. Tyto nosné ingredience jsou pikantně dokořeněny špetkou burning spirit hardcore, kterou jim patrně někdo dovezl z dovolené v Tokiu. Jedna divoká kompozice následuje druhou, bez oddechu a zvolnění. Pravda, po určité době se vše mění v poněkud repetitivní záležitost, ale z pádu do posluchačské letargie dokáže znovu a znovu vytrhnout výrazný motiv či vykřičený refrén.

Nikoliv náhodou evropská edice alba vyšla u Skrammel Records, vydavatelství kytaristy Dissekerad, ve kterých hraje spolu se členy Totalitar a Avskum. Je to naprosto perfektní místo pro nahrávku, jakou je Cries The Mocking Mother Nature. V místním prostředí máme navíc to štěstí, že exkluzivním distributorem Skrammel je místní Phobia Records a dík tomu se dostanete i k limitované verzi alba s bonusovým singlem, na kterém kapela vzdává covery od Crow a Doom, hold svým inspiracím a věrozvěstům.

Rok vydání: 2023

Label: Skrammel Records / exkluzivní distubuce: Phobia Records

 1. Destabilize Control
 2. Holzklotz Burning
 3. 71,000 Warheads
 4. Plea To The Sane
 5. O.C.O.
 6. Children In Rubble
 7. Deterritory
 8. Infinite Impact
 9. Anti-Progress
 10. Exhaustive Butchery
 11. Notice
 12. Polluted Water
 13. Disorganization
 14. Fear Of The Future

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button