EPRecenze

DVOJRECENZE: Hunting Lions – Light / Dark

Pirates Press Records vypouští do světa různé srandičky. Tak proč ne dvě jednostranná dvanáctipalcová EP namísto jedné desky. Přesně tak se do světa vydala nahrávka či nahrávky kalifornských Hunting Lions. Jejich rodokmen obsahuje jména jako The Beltones, Swingin Utters, The Roadside Bombs, Tiger Army a pár dalších, což dává tušit, odkud bude hudebně vítr foukat.

Ale začněme temnou deskou. Ta dostala samozřejmě černý obal a její start v podobě písně The City si mě rázně obtočil okolo prstu, aby to následně dorazila po ní následující KOTA. Hunting Lions předvádějí lehce melancholický americký punk s výraznou spojovací linkou, se specifickým americkým radiovým rockem. Kalifornský punk se tu poplácává po ramenou s duchem Bruce Springsteena a k tomu se občas přidá nějaká ta street punková refrénová halekačka. Nesporný hit desky, KOTA, je, co se týče hlavního kytarového motivu, natolik inspirován u Social Distortion, že hraničí s vykrádačkou, v dobrém slova smyslu, a možná právě v tom je jeho největší síla. Následující War je přímočarý punk, ve kterém je pro změnu, především dík poloze zpěvu, čitelný odkaz Youth Brigade. Celá strana vrcholí hymnickou Dead Generation a šlus. Strana B je potištěná.

Jak protiklad k Dark desce působí druhý dvanáctipalec Light. Bílý obal v sobě ukrývá větší poměr klidnějších kompozic, ač desku rozjíždí svižně punková Little Girl. Onen zmíněný americký rock zde hraje výraznější roli, ostatně Hungry Heart je skladba, pocházející ze Springsteenova repertoáru (ten ji mimochodem údajně původně napsal pro Ramones, aby si ji následně ponechal pro sebe). Nesporným vrcholem je tu ovšem další rychlejší kousek Nothing Wrong, celou desku uzavírající. Light nabízí pětici poněkud odlehčenějších kompozic, což byl patrně úmysl, mající umocnit, do bíleho svrchníku převlečenou, stránku kapely. Nutno je ovšem také zmínit, že tu silně rezonuje, jak po zvukové, tak i interpretační stránce, odkaz vlny kalifornského punku devadesátých let.

Osobně mi je bližší černá deska, svou energií i přímočarostí melodií, ale faktem je, že za poslech stojí obě, zvláště pokud jste fanoušci lehce hymnických podob melodického kalifornského punku, stejně jako záležitostí jako Cock Sparrer. Navíc to vše limitováno počtem 250 kopií, ač se ve vzduchu stále vznáší ta otázka, nad uměleckým záměrem, který zplodil namísto deseti skladbového alba dva jednostranné dvanáctipalce.

Rok vydání: 2023

Label: Pirates Press Records

Dark

  1. The City
  2. KOTA
  3. War
  4. BNO
  5. Dead Generation

Light

  1. Little Girl
  2. Maggie’s Date
  3. Good Riddance
  4. Hungry Heart
  5. Nothing Wrong

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button