NovinkyZahraniční

Hudebník Jesse Malin ochrnul po mrtvici míchy, přispějte mu na léčbu

Známá newyorská persona, 56letý hudebník Jesse Malin, utrpěl vzácnou mrtvici míchy a ochrnul od pasu dolů. V současné době podstupuje rehabilitace, jeho zdravotní pojištění ale nepokryje celou léčbu. Na sweetrelief.org proto běží sbírka, kam můžete přispět.

Vše se odehrálo ve čtvrtek 4. května, kdy Malin seděl s přáteli v restauraci na Manhattanu, když se mu v kříži rozjela palčivá bolest vystřelující do nohou, jak řekl pro web Rolling Stone. Hudebník upadl na zem a nebyl schopen vstát.

„Všichni nade mnou stáli jako v Rosemary má děťátko, a já jsem tam prostě ležel a nevěděl, co se děje s mým tělem,“ komentuje událost Malin.

Na místě byl mimo jiné Malinův přítel a zpěvák Murphy’s Law Jimmy G, který Malina přenesl do nedaleké vstupní haly. Následně přijela sanitka a hudebníka převezla do nemocnice Mount Sinai. Tam strávil dva týdny, než byl převezen do ortopedického centra v NYU Langone.

Malin uvedl, že lékaři „ve skutečnosti nechápou“, co poranění páteře způsobilo nebo jaké jsou jeho šance na uzdravení. Jeho denní rutina zahrnuje fyzikální terapie, které ho mají naučit zvládat každodenní činnosti bez schopnosti používat nohy. Z nemocnice ho propustí koncem tohoto měsíce.

„Bylo to nejtěžších šest týdnů, které jsem kdy zažil. Pořád si ale říkám, že to zvládnu a dokážu se uzdravit,“ dodává hudebník, který je aktivní od roku 1979, kdy ve 12 letech založil svou první kapelu Heart Attack. Nejznámější je jeho působení v D Generation a jeho sólová kariéra, během které spolupracoval třeba s Brucem Springsteenem, Billy Joe Armstrongem nebo Bad Brains. Angažoval se v různých charitativních projektech jako Joe Strummer Foundation nebo Joey Ramone Foundation for Lymphoma Research.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button