Reporty

Psychedelie ovládla Prahu. Black Angels zahráli v Roxy

Zasněné kytary. Hypnotické rytmy, hudba uvádějící do transu. Toho všeho mohli být svědky návštěvníci Roxy, kde 9. února zahrála psychedelická jednička The Black Angels. Doprovod jim dělali italští New Candys.

Hrát se začalo už v 19:30. Pro někoho to mohlo být překvapením, nicméně sál se plnil vcelku rychle.

Výběr předkapely New Candys klapnul na jedničku, s The Black Angels krásně ladili. V půl deváté se na pódiu objevila hlavní hvězda večera a začala hned zostra – songem You On The Run, který dominoval desce Directions To See A Ghost.

Tour však bylo zasvěceno nejnovějšímu albu Wilderness of Mirrors, ze kterého zazněla snad polovina skladeb. Přesto, že album vyšlo minulý rok, jeho skladby už si fanoušci oblíbili a např. na Spotify tvoří přední příčku poslechů.

Představení postupně gradovalo až do finálního přídavku, kde zazněly hity jako Wilderness of Mirrors, Bloodhounds On My Trail a Young Men Dead jako grand finale. Propracovanou kytarovou hudbu doplňovaly světelné efekty a projekce, a vytvořily tak dokonalý audiovizuální zážitek.

Na své první české návštěvě předvedli The Black Angels opravdu skvělý výkon a zanechali tak odkaz, na který bude psychedelická scéna ještě dlouho vzpomínat.

Související

Back to top button