LPRecenze

Mom – Pleasure Island

Mom se zjevili ze švédského Malmö, aby se svou první dlouhohrající deskou zakotvili u německého vydavatelství Wanda Records a tím vypustili do světa malou power popovou bombu.

Jedenáctiskladbová kolekce písní švédského tria absorbuje krystalicky čistou melodiku zámořského pojetí žánru v dobách jeho vrcholného boomu, eskalovaného úspěšným útokem The Knack na špičky hitparád. Stejnou měrou ale rezonují jejich tvorbou lokální inspirace, ať již z úsvitu osmdesátých let, tak i z dekád pozdějších. Díky čemuž v určitých okamžicích propadám jako posluchač pocitu, že tu The Caesars hrají covery od 20/20.

Úvodní I Want You To Feel What I Feel a následující Ordinary Girl jsou vpravdě fenomenálním startem, kombinujíc výraznou melodiku s poctivou dávkou rockových rifů. Tak, jako jejich ideoví prapředci, se Mom nebojí ponořit do baladičtějších poloh, což skvěle dokazují skladby Hurt By You nebo Suzie (Use Me), zatímco nezapomínají na to, že i power pop je primárně čisto čistý rocknroll, což přetavují v silné kytarové motivy třeba písní Don’t Leave With My Heart a Soda Pop, při jejichž poslechu mám pocit, jako bych zase seděl u rádia někdy v roce 1979. Celá deska vrcholí melodicky epickou Talk To Me.

Mom posluchačům naservírovali skvělou první desku, plnou čiré pop-rockové melodiky, která by neměla proklouznout mezi prsty nikomu, kdo si ulétává na The Beat, The Nerves, 20/20, případně z aktuálnějších jmen The Cry či tragickou story ověnčených Exploding Hearts.

Label: Wanda Records
Rok vydání:2021
1. I Want You To Fell What I Feel
2. Ordinary Girl
3. Tonight
4. Suzie (Use Me)
5. Hurt By You
6. Don’t Leave With My Heart
7. Waste My Time
8. Soda Pop
9. Better Than You
10. High Demand
11. Talk To Me

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button