LPRecenze

Bambies – Summer Soon

Bambies jsou triem z kanadského Montrealu, které po předloňském singlu vypustilo na světlo světa své první album, v evropské edici vydané pod hlavičkou Wanda Records.

Bambies duchem své tvorby navazují na bezprostředně melodický ramonesovský punk, který bezelstně operuje s duchem bubblegumové pop music (myšleno ve smyslu pop music časů minulých, nikoliv současnou), jejíž atributy spojuje s rocknrollovou autentickou syrovostí. Čímž vytváří rozverně juchající soundtrack chmurným časům pozdního kapitalismu, topícího se v bezradné neschopnosti nalézt cestu ze slepé uličky dějin.

Obrazně tak lze říci, že, ač všechno je možná zahaleno v temných konturách dystopické budoucnosti a za okny se chmuří listopadová podzimní inverze, ono to, v názvu zmíněné a tak trochu symbolické léto, ať chceme nebo ne, přeci jen opět přijde. Možná dříve, možná později, to je dáno jen a pouze konkrétním obdobím roku, ve kterém se právě nacházíme. Do té doby si můžeme pouštět desky, jako je právě tahle.

Bambies ale zároveň nezapřou svou rodnou hroudu a tak tu, krom obligátních Ramones a devadesátkového Lookout soundu, posluchač může vystopovat podprahové spojnice s frackovitou tvorbou Forgotten Rebels, ale oproti nim se Bambies přeci jen vezou na výrazně pozitivnější vlně. K tomu všemu je nutno přičíst i špetku garage rockových odkazů a výsledkem je podmanivě chytlavý a pro uši chutný koktejl, který posluchače dokáže strhnout, ačkoliv spoustu z toho, co se line z reproduktorů, ti protřelejší slyšeli už nesčíslněkrát.

Desky kapel, jako jsou Bambies, jsou si možná v mnohém podobné jako vejce vejci, ale to je vlastně jejich silou, a platí to i v tomto případě, kdy, ať již chci nebo ne, po pár taktech si začínám notovat spolu s deskou točící se na gramofonu.

Rok vydání: 2021
Label: Wanda Records
1. Dirty Taint
2. Summer Soon
3. Echo
4. Party
5. Tear Off My Face
6. Stuck With You
7. Teen Engine
8. Go Gore Boy
9. Human Sake
10. Running Through
11. RNR With You
12. Moonies

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button