LPRecenze

RECENZE: Suzi Moon – Dumb & In Luv

Jihokalifornská rodačka Suzi Moon po dvojici EP vydala své první LP. Opět pod křídly Pirates Press Records. Po letitých zkušenostech z působení v Civet, L.A. Machina nebo Turbulent Hearts nazrál čas na autorské osamostatnění a Dumb & In Luv ho presentuje naplno v desetipísňové kolekci.

Zatímco první EP Call The Shots (recenze) bylo ve znamení proto punkové syrovosti, následující Animal (recenze) již akcentovalo více melodickou stránku autorčiny tvorby. Album právě tam navazuje a punkové elementy přirozeně prostupují s vlivy power popu a čirého amerického rocku, tak jak se etabloval v 70. letech.

Desku otevírající titulní skladba je naprosto skvělou ukázkou punkové tváře Suzi Moon, ve středním tempu tu zpěv do chytlavého refrénu frackovsky deklamuje, že je Dumb and In Love. Následující svižná Family Momories pro změnu nabízí cow punkovou náladu, smíchanou s charakteristicky kalifornským šmrncem, aby se ve třetí písni California vše vnořilo do vod melodického power popu, či, chcete-li, melodického rocku. V tomto duchu pokračuje i čtvrtá Money a následující písně. Ze zajetí pomalejších temp posluchače vytrhne až sedmá Any Other Way, svým svižným punkovým šmrncem. Osmá 99 Miles To Pasadena je svou repetitivností a čirou rocknrollovou nespoutaností jedním s potenciálních hitů desky. Závěr obstarává kapela za pomoci akustických nástrojů a opět je tu vzdáleně přítomný onen cow punkový element jako ve Family Memories.

Dumb & In Luv je velice podařené debutní album s hned několika vyčnívajícími hity a Suzi Moon má našlápnuto. O tom ostatně svědčí i koncertní aktivity a turné s The Briefs, Ravagers, Dead Boys či nadcházející předskakování The Damned. Že by nám tu, zatím nenápadně, rostla nová Joan Jett? Sice nesrovnatelně více ošminkovaná, leč neméně odrzlá.

Rok vydání: 2022

Label: Pirates Press Records

  1. Dumb & In Luv
  2. Family Memories
  3. California
  4. Money
  5. I Go Blind
  6. Honey
  7. Any Other Way
  8. 99 MIles To Pasadena
  9. Believe In Luv
  10. Freedom

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button