EPRecenze

RECENZE: Suzi Moon – Animal

Suzi Moon je zpět se svým druhým třískladbovým EP, opět vydaným pod hlavičkou Pirates Press Records jako dvanáctipalec. A opět s lehce provokativním erotizujícím vizuálem, umocňujícím její živočišný rocknrollový projev. Po ani ne rok starém debutu tu Suzi Moon předvádí výrazný písňový progres, kterým se hlásí o své slovo v lehce unaveném světě punkového entertainmentu.

Suzi Moon tu trojicí skladeb potvrzuje status živelné punkovo-roknrollové divoženky, která dokáže být současná a zároveň dávat vzpomenout na „staré dobré časy“. To ostatně skvěle reflektuje úvodní Sonic Attraction, komprimující v sobě přímočarý klasický punk s frackovským rockem pubertálních Runnaways.

Celé EP je oproti debutu kompaktnější, s hitovou Golen Record Autograph na závěr jako třešničkou na dortu. Ta staví na stejných ingrediencích jako úvodní Sonic Attraction, jen se v ní ještě trochu více hraje s melodickými kytarovými triky a výrazně zpěvnými sborovými zpěvy v podkladu. 

Dvojici svižných písní tu prokládá titulní Animal. Ta v pomalejším tempu předkládá hypnotický grunge punk s gradujícím nosným motivem, opakujícím se dokola tak, aby dosáhl maximální účinnosti. Právě ona je zároveň i mým osobním favoritem této nahrávky. Mám slabost pro takto napsané kompozice, patrně už od doby, kdy jsem poprvé slyšel Fang, někdy v půli osmdesátých let.

Animal jako celek je tou pravou návnadou k tomu, vyloženě se těšit na připravovanou dlouhohrající desku. Její vydání je, doufejme, na spadnutí.

Rok vydání: 2022

Label: Pirates Press Records Pirates Press Records – New Releases and Classic Re-Issues!

  1. Sonic Attraction
  2. Animal
  3. Gold Record Autograph
  4. Sonic Attraction
  5. Animal
  6. Gold Record Autograph

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button